Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Radlice, Radlická 140/115, příspěvková organizace

Únor ve školní družině

20.února 2024  |   Školní družina  |   Denisa Bártová  |

Téma na únor - tučňáci a lachtani

V únoru jsme v družině pracovali s dětmi na téma tučňáci, lachtani a zima. Seznámili jsme se s lachtaní skupinkou ze Zoo a uspořádali soutěž v kreslení o nejhezčího tuleně. Spojovačkou jsme objevili tučňáka, o kterém jsme si s dětmi povídali a podívali se na videu na jejich život. Také jsme kreslili valentýnské přání. V únoru nás ještě čekají kvízy a soutěže na zimní a únorové téma v družině.

Měsíc únor byl zkrácen o jarní prázdniny. Ale i tak jsme prožili hezké zážitky. Povídali si o masopustu a kreslili a někteří vyráběli masky. Tento měsíc je téma "Lachtani a tučňáci", prohlédli jsme si je na inter. tabuli a povídali si o nich, nakreslili si je a nebo aspoň vybarvili. Hrajeme také turnaj v Dominu.

Červené oddělení
Únor jsme zahájili tématem masopustu. Společně jsme si zahráli na masopustní průvod maškar a vytvořili si zvířecí masky. Další týden jsme si hraním nejrůznějších her ukazovali, jak se máme rádi. V závěru měsíce jsme se podívali na pírko tučňákům a na ploutev lachtanům.

Tento měsíc jsme si povídali hodně o tučňácích, hledali jsem zajímavosti a strašně nás to bavilo. Vyráběli jsme masky a povídali si o tradicích Masopustu. Kreslili jsme zvířátka v zimním spánku a hráli různé pohybové hry ve třídě.

Fialové oddělení
Na začátku měsíce jsme ještě nakrmili naše ptáčky a rozvěsili jim lojové koule. Děti v průběhu měsíce pozorovali, jak ptáčkům chutná. Za pochmurného počasí jsme se prošli v okolí školy. Také jsme získávali informace o tučňácích a lachtanech, což je naše naše téma měsíce. Také jsme si procvičili slovní zásobu do vyučování a opakovaně hráli hru na písmena a slabiky.

Zelené oddělení
Poznávali jsme život tučňáků a lachtanů a shlédli přitom pár krásných videí. Vyrobili jsme si z ruliček tučňáky a řekli jsme si o nich jak žijí a co jedí. Měli jsme mimotématickou soutěž o nejhezčí deskovku a vyzkoušeli si ji, stejně tak jako pár známých společenských her. Podívali jsme se na film Happy Feet, za odměnu pak na Tučňáky z Madagaskaru. V rámci Mezinárodního dne mateřského jazyka jsme si vyzkoušeli, jak záludné a těžké jsou některé české jazykolamy.

V únoru jsme si povídali a pouštěli různé zajímavosti o tučňácích a lachtanech. Hráli jsme spoustu her. Opakovali jsme informace z předchozích témat . Trávili čas na hřišti . Užívali si volných her .

Radlická 140/115, 150 00  Praha 5

Základní škola:130889389/0800