Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Radlice, Radlická 140/115, příspěvková organizace

Říjen ve školní družině

17.října 2023  |   Školní družina  |   Mgr. Dalibor Neckář  |

Téma v říjnu: Nemo a Dory :)

Ani se člověk nenadál a už nám končí druhý měsíc ve škole. Opět jsme se dozvěděli něco nového o mořském světě. Shlédli jsme film "Hledá se Nemo" poté vyřešili kvíz a nakreslili nebo vybarvili obrázek. Také si řekli něco o Halloween u zařádili jsi v maskách v tělocvičně a soutěžilo se po bonbony. Mimo jiné jsme vyrobili dýni, vyluštili několik kvízů, osmisměrek a  křížovek. Také si zahráli pantomimu aj hry.

V říjnu jsme s dětmi pracovali podle ročního plánu a měli jsme téma Nemo a Dori. Seznámila jsem děti s druhy těchto ryb. Společně jsme tvořili výrobky, bludiště a omalovánky k tomuto tématu. Poslední říjnový týden pak budeme vyrábět výrobky na Halloween, který spolu společně oslavíme 31. října.

Fialové oddělní
Říjen jsme přivítali sbíráním listí a následně jsme si o tom povídali. Prošli jsme se v okolí školy a společně pozorovali změny v přírodě. Nezapomněli jsme na roční téma a koukali na příběh "Hledá se Nemo". Na závěr měsíce jsme ve skupinách malovali obrázky z filmu, abychom si s nimi ozdobili nástěnku.

Červené oddělení
V říjnu jsme se začali po obědě scházet ve školním klubu. Nejvíc se nám tam líbí povídání, relaxace a poslouchání pohádek na sedacích vacích. Učili jsme se pracovat i soutěžit v týmech. Začali jsme se věnovat rybičkám měsíce října. Jeden deštivý den jsme si pustili film "Hledá se Nemo", vytvořili jsme podzimní strom, rybičky, draky, čarodějnice a nakousli jsme téma Halloweenu a dušiček.
V říjnu jsem poznávali Klauna Očkatého a  Bodloka Pestrého. Pracovali jsme na pracovních listech s Ozoboty, snažili se nakreslit i ostatní ryby z filmu "Hledá se Nemo".  Povídali si o podzimu, jak se mění počasí, co nám příroda ukazuje. Na procházce okolo školy, jsem hledali přírodniny a skládali z nich obrázky.

Říjen jsme si užívali krásného podzimního počasí na hřišti. Hlavní téma měsíce byl Nemo, kterého jsme ve skupinách malovali ztraceného v oceánu. Také jsme si o něm pustili film. Zahráli jsme si spoustu her na postřeh a povídali jsme si zajímavosti z podmořského světa.

Zelené oddělení
Povídali jsme si o podzimu a halooweenu. Zdobili jsme si třídu strašidelnou výzdobou. Dívali jsme se na video o čištění vody. V kruhu jsme si vyprávěli o vodních živočichách. Malovali jsme si majáky a vyprávěli si, jakou mají v moři funkci.

Radlická 140/115, 150 00  Praha 5

Základní škola:130889389/0800