4.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

Pražský hrad

V pátek 10. května třídy IV.A a IV.B využily  nabídky návštěvy reprezentačních prostor Pražského hradu, kam je běžně návštěvníku vstup zakázán..

Prohlídka vedla přes Jízdárnu, kde se žáci seznámili s historií naší republiky, státními vyznamenáními, dále pak přes Španělský sál, Rudolfovu galerii, Trůnní sál, Brožíkův salón, Habsburský, Zrcadlový salón a další.

Na konci exkurze si děti nenechaly ujít výměnu hradní stráže.

Malování pro charitativní organizaci Amélie

Žáci malovali obrázky do nemocnic na onkologická oddělení v rámci Tulipánového měsíce Amélie.

Velikonoční zpívání

Sboreček zazpíval dvě velikonoční písně a paní učitelka přečetla kousek ze zprávy z Bible. Děti si zopakovaly, co se stalo na Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobou a v neděli Velikonoční.

Výchovný koncert Radima Zenkla

Světoznámý mandolinista (autor i jedné speciální techniky hry na mandolínu) navštívil naši školu a představil dětem hru na různé druhy píšťal, kravský roh, mandolínu a také si se Sborečkem a žáky 5.A zahrál dvě písničky: Kookaburu a Revival.

Vánoční Hra

1.B s paní učitelkou Šárkovou a Sboreček pozvali děti do starých časů. Společně jsme si také zazpívali známější koledy a i písničky, které znají prvostupňoví z družiny.

3.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

RECYKLACE HROU - VÝJEZDNÍ PROGRAM

Někteří žáci naší školy se zúčastnili dne 16. 1. 2018 dalšího výjezdního programu Recyklace hrou. Po úvodním seznámení a besedě o nutnosti recyklace, jsme přešli k soutěží zaměřené na třídění odpadu do jednotlivých kontejnerů. A že jich tu bylo! Hnědý na bioodpad, modrý na papír, žlutý na plasty, zelený na sklo, červený na drobné elektro, černý na směsný odpad a ecocheese na baterie. Ve dvou partách jsme měli co nejrychleji a správně roztřídit jednotlivé druhy odpadu. Po vyhodnocení soutěže jsme si ukázali, které výrobky mohou vzniknout zpětným zpracováním plastů, skla a papíru. Věděli jste, že  z plastů se dá ušít mikina či spací pytel? Na závěr jsme shlédli video o recyklaci různých materiálů. Výjezdní program se nám všem moc líbil a těšíme se na další úkoly a hry v rámci Recyklohraní!

17. 1. 2018                                                                                                                                Žáci školy

ČTENÁŘSKÝ KLUB NA 1. STUPNI

V letošním školním roce se pro zájemce od 2. do 5. ročníků otevřel čtenářský klub. Setkáváme se pravidelně na 90 minut každé úterý. Čteme si společně knížky, vyprávíme si o nich, seznamujeme se s ilustrátory dětských knih, vymýšlíme si příběh k obrázkům. Pracujeme s obrázkovými osnovami nebo s texty. Také se zde seznamujeme s jednotlivými literárními žánry. Během čtenářského klubu každý měsíc navštěvujeme Městskou knihovnu, kde se zaujetím posloucháme paní Křížovou, která nám s nadšením vypráví o dění v knihovně a o nových knížkách. Také pracujeme v naší školní knihovně, kde si vyhledáváme především knížky určené pro náš věk.

8. 11. 2017                                                                                                              Žáci ze čtenářských klubů