9.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Výchovný koncert o Beatles

Příběh. Velikost. Vývoj. Ukázky k historickým mezníkům. Živé, autentické v mluvě hudebník a i ve zpěvu.

8.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

Prezentace Post Bellum 8.A

Žáci 8.A se účastnili projektu „Paměť národa“ a mapovali život novinářky Marty Bystrovové a pracovitého dědečka Kláry Tenkové, pana Františka Vrzby. Své výsledky práce prezentovali ostatním spolužákům celého druhého stupně.

Výstava Příběhy našich sousedů

V prostorách naší školy byla instalována výstava Příběhy našich sousedů. Jedná se o vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Měli za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Příběhy pamětníků ukazují, jak bývalé režimy ovlivňovaly životy jednotlivců, a umožňují nahlédnout jejich podstatu.