8.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

 
Prezentace Post Bellum 8.A

Žáci 8.A se účastnili projektu „Paměť národa“ a mapovali život novinářky Marty Bystrovové a pracovitého dědečka Kláry Tenkové, pana Františka Vrzby. Své výsledky práce prezentovali ostatním spolužákům celého druhého stupně. 

Výchovný koncert Radima Zenkla
 

Světoznámý mandolinista (autor i jedné speciální techniky hry na mandolínu) navštívil naši školu a představil dětem hru na různé druhy píšťal, kravský roh, mandolínu a také si se Sborečkem a žáky 5.A zahrál dvě písničky: Kookaburu a Revival. 

Beseda o rakovině – prevence a jak pomoci blízkým
 

Šárka Slavíková z neziskové organizace Amélie přiblížila dětem realitu tohoto bohužel dnes běžného onemocnění v populaci a spolu s dětmi hledaly vhodné způsoby prevence a pomoci ve své rodině. 

 

Vykřičníky – divadelní interaktivní hra o tom, kterého vlka v sobě posilovat

Toho dobrého či toho zlého? Jak to bylo s princeznou? Hra pro malé i pro dospělé.

 

Beseda s Marianem Jurečkou


Jak probíhají jednotlivá čtení zákonů? Jak do toho vstupuje Senát? Co všechno si poslanec hradí z platu? Jaký je vývoj teploty na planetě Zemi? To byly hlavní otázky tohoto setkání. 

 

7.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

RECYKLACE HROU - VÝJEZDNÍ PROGRAM
 

Někteří žáci naší školy se zúčastnili dne 16. 1. 2018 dalšího výjezdního programu Recyklace hrou. Po úvodním seznámení a besedě o nutnosti recyklace, jsme přešli k soutěží zaměřené na třídění odpadu do jednotlivých kontejnerů. A že jich tu bylo! Hnědý na bioodpad, modrý na papír, žlutý na plasty, zelený na sklo, červený na drobné elektro, černý na směsný odpad a ecocheese na baterie. Ve dvou partách jsme měli co nejrychleji a správně roztřídit jednotlivé druhy odpadu. Po vyhodnocení soutěže jsme si ukázali, které výrobky mohou vzniknout zpětným zpracováním plastů, skla a papíru. Věděli jste, že  z plastů se dá ušít mikina či spací pytel? Na závěr jsme shlédli video o recyklaci různých materiálů. Výjezdní program se nám všem moc líbil a těšíme se na další úkoly a hry v rámci Recyklohraní!

17. 1. 2018                                                                                                                                Žáci školy

 

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena

Webdesign AlmaDeo