6.A. ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

RECYKLACE HROU - VÝJEZDNÍ PROGRAM

Někteří žáci naší školy se zúčastnili dne 16. 1. 2018 dalšího výjezdního programu Recyklace hrou. Po úvodním seznámení a besedě o nutnosti recyklace, jsme přešli k soutěží zaměřené na třídění odpadu do jednotlivých kontejnerů. A že jich tu bylo! Hnědý na bioodpad, modrý na papír, žlutý na plasty, zelený na sklo, červený na drobné elektro, černý na směsný odpad a ecocheese na baterie. Ve dvou partách jsme měli co nejrychleji a správně roztřídit jednotlivé druhy odpadu. Po vyhodnocení soutěže jsme si ukázali, které výrobky mohou vzniknout zpětným zpracováním plastů, skla a papíru. Věděli jste, že  z plastů se dá ušít mikina či spací pytel? Na závěr jsme shlédli video o recyklaci různých materiálů. Výjezdní program se nám všem moc líbil a těšíme se na další úkoly a hry v rámci Recyklohraní!

17. 1. 2018                                                                                                                                Žáci školy

Zvířátka v 6.A

V rámci přírodopisu přinesly děti k poznávání i radosti nás všech do školy zvířátka. Poznáte je? I osmáky?

5.A. ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

Šťastná země – Český ráj

Dne 13. 6. 2017 jsme podnikli celodenní výlet do Českého ráje. Navštívili jsme zde přírodní zábavný dětský areál Šťastná země. Zaskákali jsme si na trampolínách, prolézali jsme lanovým centrem, vyřádili jsme se v  dřevěném hradu. Po obědě jsme prošli prožitkovým Geoparkem, který nás velice zaujal. Výlet se nám všem moc líbil.

14. 6. 2017                                                                        Skřítci z PT, medvíďata z IV.A a žáci z V.A