3.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

2.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

Plavecký výcvik

Na pátek 16. 2. jsme se už dlouho předtím těšili. Začali jsme totiž navštěvovat kurzy plavání v blízkém plaveckém bazénu v Radlicích.  První lekci nás plavčici rozřadili do skupin podle toho, jak nám plavání šlo. Na druhé lekci už jsme plavali podle družstev. Někdo už plave docela dobře, jiným z nás to ještě úplně nejde, ale všichni společně se těšíme na další hodiny plaveckého výcviku.

žáci z 1. A,B a 2. A,B

RECYKLACE HROU - VÝJEZDNÍ PROGRAM

Někteří žáci naší školy se zúčastnili dne 16. 1. 2018 dalšího výjezdního programu Recyklace hrou. Po úvodním seznámení a besedě o nutnosti recyklace, jsme přešli k soutěží zaměřené na třídění odpadu do jednotlivých kontejnerů. A že jich tu bylo! Hnědý na bioodpad, modrý na papír, žlutý na plasty, zelený na sklo, červený na drobné elektro, černý na směsný odpad a ecocheese na baterie. Ve dvou partách jsme měli co nejrychleji a správně roztřídit jednotlivé druhy odpadu. Po vyhodnocení soutěže jsme si ukázali, které výrobky mohou vzniknout zpětným zpracováním plastů, skla a papíru. Věděli jste, že  z plastů se dá ušít mikina či spací pytel? Na závěr jsme shlédli video o recyklaci různých materiálů. Výjezdní program se nám všem moc líbil a těšíme se na další úkoly a hry v rámci Recyklohraní!

17. 1. 2018                                                                                                                                Žáci školy

Zámek Radim

Předvánoční  návštěva zámku Radim se žákům  II. B a III. A vydařila. Počasí nám přálo a hradní pán k tomu přidal zasvěcený výklad. Děti si mohly osahat vystavené exponáty, prožít chvilku ve vězení, černé kuchyni  i v zámeckých pokojích.

Divadelní představení

V pondělí 13.11. jsme zavítali do divadla Glans na pohádku „ O chytré princezně“, která vyzrála nad čerticí Belindou.

ČTENÁŘSKÝ KLUB NA 1. STUPNI

V letošním školním roce se pro zájemce od 2. do 5. ročníků otevřel čtenářský klub. Setkáváme se pravidelně na 90 minut každé úterý. Čteme si společně knížky, vyprávíme si o nich, seznamujeme se s ilustrátory dětských knih, vymýšlíme si příběh k obrázkům. Pracujeme s obrázkovými osnovami nebo s texty. Také se zde seznamujeme s jednotlivými literárními žánry. Během čtenářského klubu každý měsíc navštěvujeme Městskou knihovnu, kde se zaujetím posloucháme paní Křížovou, která nám s nadšením vypráví o dění v knihovně a o nových knížkách. Také pracujeme v naší školní knihovně, kde si vyhledáváme především knížky určené pro náš věk.

8. 11. 2017                                                                                                              Žáci ze čtenářských klubů