3.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Kulturní aktivity naší třídy

V průběhu října a začátku listopadu jsme o kulturní zážitky neměli nouzi. Fotografie se vážou k výstavě v DOXu a výstavě Příběhy našich sousedů.

21.10. Galerie Dox
Návštěva výstavy Petr Sís: O létání a jiných snech. Petr Sís je mezinárodně uznávaný autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů.

24.10. Prales dětem
Přednáška v ZŠ. Seznámení s přírodou a zvířaty pralesního ekosystému Země.

6.11. Divadlo Minaret
Kouzelný les. Fantazijní pohádka inspirovaná životem středověkého mnicha a básníka Františka z Assisi.

13.11. Návštěvy školní výstavy Příběhy našich sousedů
Tématu boje za svobodu a demokracii jsme se dále věnovali v rámci předmětu tvořivé činnosti.

Výchovný koncert o pohádkách

Střídání zpěvu energického pěvce s kytarou a dětí vytvořilo krásnou společnou atmosféru.

2.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

Kladení věnců

V pátek 10.5. jsme kladli věnce k památníkům u naší školy a vzdali tak hold padlým v 2. světové válce.

Malování pro charitativní organizaci Amélie

Žáci malovali obrázky do nemocnic na onkologická oddělení v rámci Tulipánového měsíce Amélie.