3.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

Macourkoviny Miloše Macourka

V úterý 13. 3. jsme navštívili knihovnu na Náměstí 14. října. Čekala nás paní knihovnice s pořadem „Macourkoviny Miloše Macourka“. Setkání jsme zahájili rozhovorem, proč čteme a co nám čtené příběhy umožňují. Následovalo seznámení s pohádkovou knihou „Všichni sloni v orchestru“. Během čtení pohádek jsme se zapojili do děje dramatizací a spontánním kreslením. Pořad se všem moc líbil a těšíme se na další setkání.

žáci III. A

Pošťácká pohádka

Ve středu 28. 2. jsme navštívili divadlo Glans v Nových Butovicích. Venku mrzlo až praštělo, ale divadlo za to určitě stálo. Byla pro nás totiž připravena klasická pohádka Karla Čapka „ Pošťácká pohádka.“ A tak jsme se dozvěděli, co to znamená listovní tajemství a jak je důležité napsat na všechna psaníčka adresu.

žáci III. A

RECYKLACE HROU - VÝJEZDNÍ PROGRAM

Někteří žáci naší školy se zúčastnili dne 16. 1. 2018 dalšího výjezdního programu Recyklace hrou. Po úvodním seznámení a besedě o nutnosti recyklace, jsme přešli k soutěží zaměřené na třídění odpadu do jednotlivých kontejnerů. A že jich tu bylo! Hnědý na bioodpad, modrý na papír, žlutý na plasty, zelený na sklo, červený na drobné elektro, černý na směsný odpad a ecocheese na baterie. Ve dvou partách jsme měli co nejrychleji a správně roztřídit jednotlivé druhy odpadu. Po vyhodnocení soutěže jsme si ukázali, které výrobky mohou vzniknout zpětným zpracováním plastů, skla a papíru. Věděli jste, že  z plastů se dá ušít mikina či spací pytel? Na závěr jsme shlédli video o recyklaci různých materiálů. Výjezdní program se nám všem moc líbil a těšíme se na další úkoly a hry v rámci Recyklohraní!

17. 1. 2018                                                                                                                                Žáci školy

Zámek Radim

Předvánoční  návštěva zámku Radim se žákům  II. B a III. A vydařila. Počasí nám přálo a hradní pán k tomu přidal zasvěcený výklad. Děti si mohly osahat vystavené exponáty, prožít chvilku ve vězení, černé kuchyni  i v zámeckých pokojích.

Dětští detektivové

V úterý  21. 11. jsme navštívili městskou knihovnu v Ostrovského ulici. Přivítal nás pan knihovník a jeho hrubosrstý jezevčík Eda. Povídali jsme si o zajímavých detektivních a strašidelných knihách.  Dokonce jsme si vyzkoušeli dopsat rozepsaný detektivní příběh.  Knihy jsme si mohli prohlédnout, a kdo měl zájem, knihy si hned mohl vypůjčit. Budeme se těšit na další setkání.

žáci III.A

Návštěva divadla

Ve čtvrtek 19. 10. třídy II. A, III. A, IV. A a IV. B navštívily divadlo S+H. O tom, že být dospělým, není vůbec jednoduché, nás přesvědčil Hurvínek v představení „Hurvínkovo přání.“

ČTENÁŘSKÝ KLUB NA 1. STUPNI

V letošním školním roce se pro zájemce od 2. do 5. ročníků otevřel čtenářský klub. Setkáváme se pravidelně na 90 minut každé úterý. Čteme si společně knížky, vyprávíme si o nich, seznamujeme se s ilustrátory dětských knih, vymýšlíme si příběh k obrázkům. Pracujeme s obrázkovými osnovami nebo s texty. Také se zde seznamujeme s jednotlivými literárními žánry. Během čtenářského klubu každý měsíc navštěvujeme Městskou knihovnu, kde se zaujetím posloucháme paní Křížovou, která nám s nadšením vypráví o dění v knihovně a o nových knížkách. Také pracujeme v naší školní knihovně, kde si vyhledáváme především knížky určené pro náš věk.

8. 11. 2017                                                                                                              Žáci ze čtenářských klubů

Návštěva divadla

2.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

Pověsti z Kampy

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 se žáci II. A, III. A a III. B vypravili na ostrov Kampa zjistit, zda tu ještě najdeme vodníky a kdo kdysi strašil v místních mlýnech. Během této procházky se děti také dozvěděly, jak Čertovka ke svému názvu přišla.

Škola v přírodě Jindřichov

Do Jindřichova na školu v přírodě jsme žáci I. A, II. A a III. A 26. 5. 2017 odjeli a moc jsme si to tam užili. Soutěžili, dováděli a výlety do okolí podnikali. U táboráku si zazpívali a nakonec stezku odvahy absolvovali. Domů plni dojmů jsme se vraceli.