2.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

Dívčí hrady

V pátek 9. října 2020 cesta žáků 2.A a 2.B vedla do míst, kde podle pověsti ženy svou tvrz si vystavěly. Jmenuje se Dívčí hrady. Pověsti o Vlastě a její družině naslouchali, krásným výhledem na Prahu se kochali a pomalu procházkou ke škole se vraceli.

Procházka Prahou  (Královská cesta)

Víte, kde královská cesta začíná? Proč se Celetná ulice jmenuje Celetná? Nejen to, ale i další zajímavosti z ,,Královské cesty“ se dozvěděli žáci 2. A a 2. B v pátek 2.10.2020 během výkladu naší úžasné průvodkyně Blanky Trambové. Celou cestu se nám z časových důvodů nepodařilo projít. A pokud to vyjde, stejně jako kdysi králové v jarních měsících na Pražský hrad dorazíme.

Projekt ,,Recyklohraní hrou“

V pondělí 21. 9. 2020 se žáci 2. A a 2 .B zúčastnili projektu Recyklohraní hrou . Žáci si hravou formou zopakovali a rozšířili své poznatky z třídění odpadu a následné recyklace. Také  na modelech počítače, pračky a baterie  viděli, z jakých materiálů jsou složeny a které části se mohou recyklovat. Program zajímavý byl  a posuďte sami – nikdo se snad nenudil.

1.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Vánoce na zámku

Adventní čas si žáci 1.A, 1.B a 2.B užili na zámku Stránov, kde se zaposlouchali do pohádkového příběhu o zamilovaném kuchaři a kuchařce, s kněžnou a s knížetem rozkrojili jablíčko, zavítali do zámecké kaple, kde si při mši s knězem připomněli, proč vůbec Vánoce slavíme. Po prohlídce si někteří koupili suvenýry, a pak už zpátky do školy.

Bezpečnost silničního provozu

,,Smím jezdit na kole po chodníku? Mám absolutní přednost na přechodu pro chodce?“ Odpovědi na tyto otázky dostali žáci I. A a I. B v rámci besedy ,,Bezpečnost silničního provozu.“ Ta se uskutečnila dne 3. 2. 2020 na naší škole.To by bylo ale málo. Na řadu přišla i další pravidla, která si děti názorně vyzkoušely. Povídání na toto téma bylo velmi zajímavé a poučné.