2.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

Plavecký výcvik

Na pátek 16. 2. jsme se už dlouho předtím těšili. Začali jsme totiž navštěvovat kurzy plavání v blízkém plaveckém bazénu v Radlicích.  První lekci nás plavčici rozřadili do skupin podle toho, jak nám plavání šlo. Na druhé lekci už jsme plavali podle družstev. Někdo už plave docela dobře, jiným z nás to ještě úplně nejde, ale všichni společně se těšíme na další hodiny plaveckého výcviku.

žáci z 1. A,B a 2. A,B

RECYKLACE HROU - VÝJEZDNÍ PROGRAM

Někteří žáci naší školy se zúčastnili dne 16. 1. 2018 dalšího výjezdního programu Recyklace hrou. Po úvodním seznámení a besedě o nutnosti recyklace, jsme přešli k soutěží zaměřené na třídění odpadu do jednotlivých kontejnerů. A že jich tu bylo! Hnědý na bioodpad, modrý na papír, žlutý na plasty, zelený na sklo, červený na drobné elektro, černý na směsný odpad a ecocheese na baterie. Ve dvou partách jsme měli co nejrychleji a správně roztřídit jednotlivé druhy odpadu. Po vyhodnocení soutěže jsme si ukázali, které výrobky mohou vzniknout zpětným zpracováním plastů, skla a papíru. Věděli jste, že  z plastů se dá ušít mikina či spací pytel? Na závěr jsme shlédli video o recyklaci různých materiálů. Výjezdní program se nám všem moc líbil a těšíme se na další úkoly a hry v rámci Recyklohraní!

17. 1. 2018                                                                                                                                Žáci školy

Zámek Radim

Předvánoční  návštěva zámku Radim se žákům  II. B a III. A vydařila. Počasí nám přálo a hradní pán k tomu přidal zasvěcený výklad. Děti si mohly osahat vystavené exponáty, prožít chvilku ve vězení, černé kuchyni  i v zámeckých pokojích.

Divadelní představení

V pondělí 13.11. jsme zavítali do divadla Glans na pohádku „ O chytré princezně“, která vyzrála nad čerticí Belindou.

ČTENÁŘSKÝ KLUB NA 1. STUPNI

V letošním školním roce se pro zájemce od 2. do 5. ročníků otevřel čtenářský klub. Setkáváme se pravidelně na 90 minut každé úterý. Čteme si společně knížky, vyprávíme si o nich, seznamujeme se s ilustrátory dětských knih, vymýšlíme si příběh k obrázkům. Pracujeme s obrázkovými osnovami nebo s texty. Také se zde seznamujeme s jednotlivými literárními žánry. Během čtenářského klubu každý měsíc navštěvujeme Městskou knihovnu, kde se zaujetím posloucháme paní Křížovou, která nám s nadšením vypráví o dění v knihovně a o nových knížkách. Také pracujeme v naší školní knihovně, kde si vyhledáváme především knížky určené pro náš věk.

8. 11. 2017                                                                                                              Žáci ze čtenářských klubů

1.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

Dětský den

Dne 30. 5. jsme se zúčastnili oslav dětského dne, který se konal na  Smíchově. Děti si vyzkoušely řídit policejní vozy a motorky, a pak si zaskákaly na skákacím hradě či trampolíně. I přes vysoké teploty se akce vydařila a dětem se moc líbila.