1.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Vánoce na zámku

Adventní čas si žáci 1.A, 1.B a 2.B užili na zámku Stránov, kde se zaposlouchali do pohádkového příběhu o zamilovaném kuchaři a kuchařce, s kněžnou a s knížetem rozkrojili jablíčko, zavítali do zámecké kaple, kde si při mši s knězem připomněli, proč vůbec Vánoce slavíme. Po prohlídce si někteří koupili suvenýry, a pak už zpátky do školy.

Bezpečnost silničního provozu

,,Smím jezdit na kole po chodníku? Mám absolutní přednost na přechodu pro chodce?“ Odpovědi na tyto otázky dostali žáci I. A a I. B v rámci besedy ,,Bezpečnost silničního provozu.“ Ta se uskutečnila dne 3. 2. 2020 na naší škole.To by bylo ale málo. Na řadu přišla i další pravidla, která si děti názorně vyzkoušely. Povídání na toto téma bylo velmi zajímavé a poučné.

Za kocourem Mikešem do Hrusic

Znáte kocoura Mikeše? Víte, kdo byl Josef Lada? Odpovědi na tyto otázky se dozvěděli žáci PT, I.A a I.B v muzeu Josefa Lady v Hrusicích ve středu 4.12.2019.Prohlédli si obrazy, které namaloval  Josef Lada a jeho dcera Alena, ale i knížky, které napsal. Děti si nakoupily suvenýry a s pocitem příjemně stráveného dopoledne se vrátily zpátky do školy.

Dentální hygiena

Jak správně pečovat o zuby, že sklovina je nejpevnější tkáň v lidském těle, že zdravé zuby závisí kromě jiného i na zdravé výživě, to vše bylo součástí besedy na téma ,,Dentální hygiena,“ které se žáci I. B zúčastnili ve čtvrtek 21. 11.2019.

Projektový den – Návštěva letiště

Poznat zákulisí letiště, konkrétně Letiště Václava Havla Praha, se nepodaří každému z nás . Štěstí se usmálo na žáky I. A a I. B, kteří v pondělí 25.11.2019 strávili dopoledne na zmíněném letišti, zejména na terminálu 1, kterým je pod vedením tiskové mluvčí doprovázeli i  zaměstnanci celní správy. A co všechno zažili je zachyceno na přiložené fotogalerii.

Návštěva divadla

V pátek 8. 11.2019 vyrazili  žáci PT, I.A a I.B do divadla Glans na  pohádku  ,,Za kůzlátky do pohádky“ – aneb  ,,My se vlka nebojíme, jak na něho dobře víme.“  Variace na klasickou pohádku byla příjemným kulturním zážitkem pátečního dopoledne.

Projektový den "sport nás spojuje"

Žáci přípravné třídy a tříd I. A a I. B měli ve středu 23. 10. příležitost navštívit zázemí fotbalového klubu Zličín a proniknout do tajů jednoho z nejrozšířenějších kolektivních sportů. Svoji obratnost, radost ze společného úspěchu, chování fair-play si vyzkoušeli na místním fotbalovém hřišti. A že se bylo na co koukat, posuďte sami!

Výchovný koncert o pohádkách

Střídání zpěvu energického pěvce s kytarou a dětí vytvořilo krásnou společnou atmosféru.