1.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Předávání Slabikářů prvňáčkům

Žáci 1.A došli ve svých čtenářských dovednostech na poslední stránku ,,Písmenkáře“.  A tak Patrik a Natálka z 9.A  přišli v pondělí 2.12.2019 předat dětem Slabikáře. Nejprve je ale čekala malá čtenářská zkouška – vymodelovat písmenka, která už znají a do neúplných vět doplnit obrázek.

Na závěr jim žáci z deváté třídy popřáli hodně čtenářských úspěchů a radosti z přečtených knih.

Projektový den – Návštěva letiště

Poznat zákulisí letiště, konkrétně Letiště Václava Havla Praha, se nepodaří každému z nás . Štěstí se usmálo na žáky I. A a I. B, kteří v pondělí 25.11.2019 strávili dopoledne na zmíněném letišti, zejména na terminálu 1, kterým je pod vedením tiskové mluvčí doprovázeli i  zaměstnanci celní správy. A co všechno zažili je zachyceno na přiložené fotogalerii.

Dentální hygiena

Co dovede zubní kartáček? Jak vzniká zubní kaz?
Odpovědi nejen na tyto otázky, ale i na mnoho dalších, byly  tématem besedy, které se u nás ve škole zúčastnili žáci I.A ve čtvrtek 21.11.2019.
Naučili se, jak si správně čistit zuby a v neposlední řadě získali také povědomí
o zdravé výživě.

Návštěva divadla

V pátek 8. 11.2019 vyrazili  žáci PT, I.A a I.B do divadla Glans na  pohádku  ,,Za kůzlátky do pohádky“ – aneb  ,,My se vlka nebojíme, jak na něho dobře víme.“  Variace na klasickou pohádku byla příjemným kulturním zážitkem pátečního dopoledne.

Projektový den "sport nás spojuje"

Žáci přípravné třídy a tříd I. A a I. B měli ve středu 23. 10. příležitost navštívit zázemí fotbalového klubu Zličín a proniknout do tajů jednoho z nejrozšířenějších kolektivních sportů. Svoji obratnost, radost ze společného úspěchu, chování fair-play si vyzkoušeli na místním fotbalovém hřišti. A že se bylo na co koukat, posuďte sami!

Výchovný koncert o pohádkách

Střídání zpěvu energického pěvce s kytarou a dětí vytvořilo krásnou společnou atmosféru.