přípravná třída

Minigolf

V pátek  1. 6. byl Den dětí a tak jsme se ve škole neučili a vyrazili jsme do centrálního parku na Lužiny.

Navštívili jsme minigolfové hřiště, kde jsme byli rozděleni do skupin a  zahráli si turnaj v minigolfu. Někdo už tuto hru uměl, ale někteří se to teprve učili.  Cestou zpět nám paní učitelka ještě všem koupila zmrzlinu a tak se nám dopoledne moc líbilo.                         

                                                                                                                         Skřítci z PT a žáci  z V.A

Plavecký výcvik
 

Ve čtvrtek 3.  5.nám začal plavecký výcvik v bazénu v Radlicích. Většina z nás se na plavání moc těšila, ale někteří  vody  přece jen trochu báli. Teď po 6. lekci se už zvládáme ve vodě potopit, plavat s destičkou i si hrát. Takže o prázdninách,které se už blíží,  si určitě zkusíme zaplavat sami i někde mimo bazén.

                                                                                                                        Skřítci z PT

 

Hvězdárna

V úterý 15. května jsme vyjeli lanovkou na Petřín, protože jsme šli do Štefánikovy hvězdárny.  Zde pro nás měli připravenou moc hezkou pohádku „O krejčím a Měsíčku“ a taky opravdový film o tom, jak to vypadá na Měsíci.  Celou hvězdárnu jsme si také prohlédli a hlavně jsme se všichni mohli po jednom podívat speciálním dalekohledem na Slunce.  Nakonec jsme si  koupili, kdo chtě, malý suvenýr.  Cestu zpět na Smíchov jsme šli pěšky dolů celým petřínským kopcem.  Dopoledne se nám moc líbilo.

                                                                                                                                          Skřítci z PT

 

Hřiště Žofín

V úterý  5.6. bylo krásné počasí a tak jsme vyměnili naše blízké hřiště v Radlicích za dětské hřiště na Žofíně.  Museli jsme sice jen chvilku tramvají, ale blízko Vltavy bylo příjemně a  hřiště se nám moc líbilo. Nejlepší  bylo, že jsme si mohli sundat boty a běhat po jemném písku jen tak bosi. Do školy jsme se vrátili na oběd příjemně unaveni.

                                                                                                                        Skřítci za PT

 

Waldorfské včely
 
Dne 25. 4. 2018 jsme navštívili školní zahradu ZŠ Jinonice, kde byl pro nás připraven program o včelách. Úvodem nám lektor velmi poutavým způsobem vyprávěl o včelách, rojích, včelí královně. Dozvěděli jsme se, kdo je dělnice, trubec, strážnice. Také nás zaujala nutnost vhodného oblečení při práci s úly. Určitě není dobré oblečení tmavé barvy chlupatého materiálu, ve kterém včely vidí medvěda. A víte, kdo patří mezi včelí škůdce? Je to například mol - zavíječ mozkový, žluna nebo myš.
Než jsme přešli k vlastním úlům, museli jsme se vyzbrojit dýmákem a obléknout si kukly a rukavice, které nás chránili před útokem včel. Na zahradě bylo několik úlů a lektor nám některé z nich ukázal. Prohlédli jsme si plástve umělé i vytvořené včelami, či jsme hledali včelí královnu. Na závěr 3hodinového programu jsme viděli stroj - medomet, ve kterém se vytlačuje med z pláství.
Návštěva včelích úlů se nám moc líbila, protože jsme se dozvěděli spoustu nových zajímavostí ze života včel.
15. 5. 2018                                                               Skřítci z PT a medvíďata z V.A

Ve třídě

Je duben a my chodíme do přípravné třídy už osmý měsíc. Naučili jsme se hlásit, pracovat, kreslit, učit se.                                                                             

                                                                                                                                              Skřítci z PT

Divadlo u Hasičů

Ve středu 11. 4. jsme navštívili Divadlo U hasičů, kde pro nás byla připravena pohádka Čert a Káča.  Byl to klasický příběh o Káče, která se dostala do pekla, protože chtěla bohatého ženicha.  Nakonec ji z pekla vysvobodil vesnický sedlák , který  ji měl moc rád. Pohádku hráli opravdoví dospělí herci a proto se nám moc líbila.

                                                                                    Skřítci z PT, žáci I.A a I.B


 

Velikonoce

Svátky jara – Velikonoce jsme si ve škole oslavili tak, že jsme si ve cvičné kuchyňce udělali piškotové těsto a z něj upekli velikonočního zajíčka a beránka. Protože se nám pečení povedlo, hned jsme obě upečená  piškotová zvířátka snědla.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                              Skřítci z PT

Divadelní představení
 

V úterý 13.2. jsme šli do divadla Glans. Bylo tam pro nás připraveno divadelní představení „Kalif čápem“. Pohádka se odehrávala sice na Dálném východě, ale stejně jako v našich pohádkách, v ní byla krásná princezna a princ a také nakonec zlo bylo potrestáno.  Představení, které bylo i s hezkými písničkami se nám moc líbilo.                                                                                         Skřítci z PT

 

"Vysvědčeníčko"
 
Ve středu 31. 1.byl pro nás zvláštní den.  Dostávali jsme totiž jako všichni ostatní, hodnocení, jak  ve škole celý půl rok pracujeme. "Vysvědčeníčko" se nám všem moc líbí a budeme se snažit, aby na konci přípravné třídy, byly všechny naše výsledky ještě lepší.
        Skřítci z PT

Hrusice
 
V pátek 15.prosince jsme přistaveným autobusem vyjeli na vánoční výlet do rodiště Josefa Lady. V Hrusicích jsme navštívili jeho památník, kde jsme zhlédli mnoho obrázků pro děti, na kterých samozřejmě nikde nechyběl kocour Mikeš.,Nakonec jsme si mohli nakoupit drobné suvenýry.      
  
  
                                                                                                         Skřítci z PT a žáci 1.A a 1.B

Divadlo Glans
 
Dne 6. prosince jsme se vydali do divadla Glans na vánoční pohádku Vánoce na blátě. Představení se nám velmi líbilo a společně jsme si i zazpívali nejznámější koledy, které nám připomněly, že vánoce jsou už téměř za dveřmi.
                                                                                                         Skřítci z PT a žáci 1.A a 1.B

Divadelní představení

V úterý 14. 11. jsme navštívili divadlo Glans, kde jsme zhlédli pohádku „ O chytré princezně“.  V pohádce se objevil i Honza a hlavně zlá čertice Belinda.
                                                                                                                                                   Skřítci z PT

HURVÍNKOVO PŘÁNÍ

 

Středu  25. 10. 2017 před  podzimními prázdninami jsme si zpříjemnili návštěvou Divadla Spejbla a Hurvínka v Dejvicích.  Zhlédli jsme představení „ Hurvínkovo přání“, které bylo o tom, jak malý Hurvínek už chce být velký a dělat věci jako všichni dospělí - chodit do práce, navštěvovat filmy pro dospělé. Jednoho dne mu to opravdu kouzelný dědeček splní, ale postupem času Hurvínek zjišťuje, že chodit do školy a být jako ostatní děti je mnohem jednodušší a tak se díky své kamarádce Máničce vše vrátí zpět do správných kolejí.  Pohádka byla moc hezká a těšíme se zase příště na další divadelní představení.

30.10.2017                                                                                                        Skřítci z PT a Medvíďata z V.A 

Návštěva Stanice přírodovědců na Smíchově
 
 

Dne 9.10. jsme navštívili Stanici přírodovědců na Smíchově, kde probíhala výstava  Za zavřenými dveřmi. Měli jsme možnost pozorovat živočichy a rostliny, které běžně ve stanici neuvidíme. Prohlédli jsme si i terárium plazů, ještěrů a želv. Na závěr jsme si ve skleníku mohli zakoupit drobné rostlinky.

                                                                                          Skřítci z PT a II.A

 
 

 

 

Dne 9.10. jsme navštívili Stanici přírodovědců na Smíchově, kde probíhala výstava  Za zavřenými dveřmi. Měli jsme možnost pozorovat živočichy a rostliny, které běžně ve stanici neuvidíme. Prohlédli jsme si i terárium plazů, ještěrů a želv. Na závěr jsme si ve skleníku mohli zakoupit drobné rostlinky.

                                                                                          Skřítci z PT a II.A

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena

Webdesign AlmaDeo