PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA V ROCE 2019/2020

Jak jsme prožívali předvánoční čas ve škole?

Během prosince, kdy jsme se už moc těšili na Vánoce jsme ve školy měli několik zážitků.  Připravili jsme si adventní věnec, vyrobili si  a upekli opravdové perníčky z těsta, přišel k nám Mikuláš a čert, byli jsme na procházce Prahou a u vánočního stromečku na Staroměstském náměstí , pouštěli vánoční lodičky ze svíček a přinesli si spoustu dárečků pod vánoční stromeček.

Skřítci z PT

Projekt spolupráce mezi dětmi z běžné ZŠ a dětmi se specifickými potřebami učení

Dne 19. 1. jsme navštívili zařízení „Zahrada“ na Praze 3, které navštěvují děti se specifickými potřebami učení. A tak jsme viděli např. místnost pro muzikoterapii, speciální počítač ovládaný očima, relaxační a světelnou místnost. Teď už víme, že děti na vozíčcích navštěvují také školu, učí se a potřebují od nás všech někdy trochu pomoci. Jejich škola je úplně jiná než naše, ale moc se nám tam líbilo.

Vysvědčeníčko

Stejně jako ostatní děti  chodíme už půl roku do  školy,  a tak i nás čekalo  hodnocení toho, jak vše veš kole zvládáme.  Dostali jsme „Vysvědčeníčko“, které má barevnou fotku naší školy a na kterém je napsáno, jak jsme ve škole pracovali.

Skřítci z PT

Divadlo Glans „Kalif čápem a „Mořský svět“

V měsíci únoru jsme měli opět možnost zhlédnout pohádku v divadle Glans. Tentokrát pocházela z Dálného východu a jmenovala se Kalif čápem.  Příběh se nám moc líbil, protože byl legrační a zároveň velmi poučný.  A protože je to pohádka měl i dobrý konec.

Na další akci jsme vyjeli až na Prahu 7 na Výstaviště, kde jsme navštívili Mořský svět.  Viděli jsme veliká akvária s mnoha rybami, medúzami, želvičkami  a dalšími mořskými živočichy.  A protože si ve škole zrovna vyprávíme o světě,  zažili jsme alespoň na chvíli, jak to vypadá ve „světě mořském“.

Skřítci z PT

Za kocourem Mikešem do Hrusic

Znáte kocoura Mikeše? Víte, kdo byl Josef Lada? Odpovědi na tyto otázky se dozvěděli žáci PT, I.A a I.B v muzeu Josefa Lady v Hrusicích ve středu 4.12.2019.Prohlédli si obrazy, které namaloval  Josef Lada a jeho dcera Alena, ale i knížky, které napsal. Děti si nakoupily suvenýry a s pocitem příjemně stráveného dopoledne se vrátily zpátky do školy.

Návštěva divadla

V pátek 8. 11.2019 vyrazili  žáci PT, I.A a I.B do divadla Glans na  pohádku  ,,Za kůzlátky do pohádky“ – aneb  ,,My se vlka nebojíme, jak na něho dobře víme.“  Variace na klasickou pohádku byla příjemným kulturním zážitkem pátečního dopoledne.

Projektový den "sport nás spojuje"

Žáci přípravné třídy a tříd I. A a I. B měli ve středu 23. 10. příležitost navštívit zázemí fotbalového klubu Zličín a proniknout do tajů jednoho z nejrozšířenějších kolektivních sportů. Svoji obratnost, radost ze společného úspěchu, chování fair-play si vyzkoušeli na místním fotbalovém hřišti. A že se bylo na co koukat, posuďte sami!

Jak se máme u nás v přípravné třídě?

Protože už jsme skoro školáci, umíme už sedět v lavici, pracovat, poslouchat  a dělat úkoly, které nám paní učitelka zadá. Každý den ale také chodíme na procházky a užíváme si přírody a hřiště.

PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA V ROCE 2018/2019

Ve třídě

Tak to je u nás ve třídě. Už jsme se naučili, jak se chovat a hezky sedět, pracovat potichu a dělat zadané úkoly.