PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA V ROCE 2018/2019

Ve třídě

 

Tak to je u nás ve třídě. Už jsme se naučili, jak se chovat a hezky sedět, pracovat potichu a dělat zadané úkoly. 

Štefánikova hvězdárna
 

Ve čtvrtek 25. dubna jsme jeli lanovkou na Petřín a odtud jen kousek pěšky došli do Štefanikovy hvězdárny. Zde jsme zhlédli kreslenou pohádku O krejčím Jehličkovi a Měsíčku a také opravdový film o Měsíci. Pak jsme si prohlédli celou hvězdárnu a hlavně se všichni podívali obrovským dalekohledem na Slunce. Cesta zpátky Petřínskou zahradou byla krásná, protože jsme měli moc hezké slunné počasí.

 

                                                                                              Skřítci z PT

Přírodovědecká stanice

 

V pondělí  15. října jsme navštívili Přírodovědnou stanici na Smíchově. Byl pro nás připraven samostatný program o podzimu. Dozvěděli jsme se o spoustě zvířátek, které u nás přezimují a shlédli i ostatní zvířata, která ve stanici chovají. 

 

                                                                                                          Skřídci z PT

Divadlo Glans
 

V pátek 8. Února jsme navštívili divadlo Glans na Nových Butovicích.  Zhlédli jsme představení „Pohádka  pošťácká“, kterou napsal  Karel Čapek. Pohádka se nám moc líbila, protože kromě lidí v ní hráli i legrační skřítkové, kteří žili na poště v noci.

                                                                                              Skřítci z PT

Vánoční procházka
 

Ve čtvrtek 20. prosince jsme si udělali hezkou vánoční procházku Prahou. Jeli jsme tramvají na Malostranské náměstí a odtud pěšky přes Karlův most , Karlovu ulici až na Staroměstské náměstí. Tady jsme viděli krásný ozdobený vánoční stromeček a  pak jsme už rychle jeli metrem zpět do školy.

                                                                                                          Skřítci z PT

© 2009 Všechna práva vyhrazena

Webdesign AlmaDeo