volnočasový klub

Slackline odpoledne na Volnočasu

18. května pořádal volnočasový klub Restart v parku naproti škole Slacklineové odpoledne. V parku byly nataženy 2 popruhy slackline, po kterých se zájemci z řad žáků 4. až 9. ročníku mohli projít a vyzkoušet si, jaké to je být provazolezcem.

Ve 13:00 jsme akci zahájili, vysvětlili jsme bezpečnostní opatření, a poté již nic nebránilo tomu, aby první odvážlivci začali zkoušet chůzi po slackline. Nejprve probíhal blok asistovaného chození, kdy děti chodili s oporou o vedoucí. Později od 14:00 jsme zahájili soutěž, kde se děti snažily po slackline dojít sami co nejdál.
            Ve 14:30 proběhlo slavnostní vyhlášení všech soutěžících a první tři místa byla oceněna věcnými cenami a diplomy. Slackline jsme nechali natažené až do 16:00 a dále pomáhali dětem s chozením po lanech. Vedle slackline jsme si začutali a zahráli frisbee.

Dětem se slackline a obecně takto strávené odpoledne velmi líbilo, a proto již za klub plánujeme, kdy v budoucnu akci podobného charakteru zopakovat.

Za tým vedoucích klubu,

Kryštof Halda

Volnočasový klub ZŠ Radlická

Volnočasový klub Restart na ZŠ Radlická je jedním z projektů práce s dětmi a mládeží Sboru Jednoty bratrské v Praze. Škola i sbor se navzájem zajímavě doplnily. Vedení školy chtělo zřídit klub pro děti, ale nemělo k tomu potřebného pracovníka. Dobrovolníci z JB Praha ho chtěli dělat, ale neměli vhodné prostory. Tak došlo k tomu, že 1.9.2012 byl otevřen volnočasový klub a to pro děti od 4. do 9.třídyNyní probíhá každý týden ve čtvrtek od 13:00 do 16:00 v bývalé studovně ve 2.patře školy.

Dětem je k dispozici klubovna vybavená, za podpory projektu Think Big, Jednotou bratrskou a ZŠ Radlická. Mohou zde využívat různé deskové hry, hlavolamy, výtvarné potřeby, pohovku, lampičky, stolečky, sedací vaky či polštáře. Jednou za měsíc pořádáme mimořádné aktivity. Proběhla cestománie o Indii, filmový workshop, turnaj ve stolním fotbálku nebo výroba hry Twister.

Na začátku letošního roku jsme pořídil 2 velmi zajímavé dřevěné hry – Schuffle board a Le Passe Trappe – originální hry které jsou běžné v Holandsku a Francii a dají se přirovnat třeba ke stolnímu fotbálku. Chystáme také další filmový workshop a cestománii o Austrálii.

Naším cílem je vytvářet pro děti příjemné a bezpečné prostředí, kde mohou odpočívat, hrát hry, malovat, poznávat nové kamarády. Prostě trávit aktivně volný čas a učit se komunikaci a vzájemné toleranci.

V klubovně je zakázán: alkohol, drogy, kouření, slovní i fyzické násilí a odnášení věcí z místnosti.

Kontakt na klub:
vedoucí Tomáš Kučera