školní rok  2017/2018

Aktuální informace o stavu  rekonstrukce budovy MŠ Na Pláni.

TS Želvičky a Delfínci   se uskuteční v úterý 5.9.2017 od 17,30 hodin v budově ZŠ Radlická ve třídě Želviček ( vchod z parkoviště).

TS Berušky a Motýlci  se uskuteční ve středu 6.9. 2017 od 17,30 hodin v budově Nad Laurovou .

PŘEHLED AKCÍ NA 1. POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2017/2018

školní rok 2016/2017

Vážení rodiče,

vyzvedněte si prosím Potvrzení o výši vynaložených výdajů za umístění dítěte v naší MŠ za rok 2016 -  příloha k daním.Potvrzení jsou nachystaná u vašich paní učitelek.

Potvrzení pro rodiče, jejichž děti již do naší MŠ nechodí, je možné si vyzvednout u vedoucí MŠ Radky Rysové po předchozí telefonické domluvě na čísle 774 100 308 v budově MŠ Nad Laurovou.

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mikulášská nadílka

Vážení rodiče,

moc ráda bych ještě jednou poděkovala všem rodičům, kteří nabídli svou pomoc a zúčastnili se příprav Mikuláše (nákupů dárků, balení jednotlivě pro 80 dětí...). Velké díky patří zvláště: Petře Pokorné, Jitce Kadlčíkové a Barboře Řezáčové.

Poděkování patří také všem paní učitelkám za pomoc při přípravě Knihy hříchů a hlavně za oporu, když se děti bály čertů. Zvláštní uznání pro paní učitelku Martu (a Radku, která se bohužel nemohla zúčastnit) z Motýlků za skvělý obsáhlý přehled, za co svá dítka pochválit a co zlepšit.

Pondělní návštěva Mikuláše a nadílka ve školce i díky jim dopadla moc dobře. Podle ohlasů některých děti jsme jim připravili pěkný zážitek. Navštívila nás tentokrát Mikulášská družina , složená z deváťáků ze základní školy, a to Mikuláš, Anděl + 3 čerti. Děkujeme jim za spolupráci, protože bez hlavních postav bychom se neobešli!

Jako první zavítali do třídy Želviček, potom Berušek a nakonec Motýlků.

Na začátku nejprve proběhli čerti a udělali rozruch. Nejmenší děti (i větší o trochu míň) se opravdu hodně bály, ale Mikuláš většinu čertů na začátku zahnal a nechal si jenom jednoho "hodného", který s ním a Andělem pak rozdával nadílku. Potom došlo na čtení hříchů a pochval z Knihy, Mikuláš si děti postupně volal a promlouval s nimi. Kromě rodičovských příspěvků měly připravené školkové "hříchy" paní učitelky. Takže toho nebylo málo. A děti slibovaly a slibovaly a děkovaly za malý balíček s nadílkou. Nakonec Mikulášovi předvedly společně pěknou básničku/písničku, za kterou si odměnu zasloužili určitě i největší zlobivci. I když to nemohly vydržet, na pokyn paní učitelky se do pytlíčků směly podívat až po obědě. Doufám, že je potěšil a nenacpaly se všemi sladkostmi naráz (to je v praxi většinou jen zbožné přání rodičů :-).

Mikuláš podal trochu slabší "prkenný" výkon, ale vypadal důstojně. Anděl byl správně hodný a čert ujišťoval, že on je ten hodný taky. Jelikož Mikuláš má opravdu nesnadnou úlohu, pro příště bych se možná přimlouvala přeci jen za výběr z řad rodičů (snad se nějaký dobrovolník najde).

Z Mikulášské nadílky budou i nějaké fotografie, o které se s Vámi podělíme.

Pěkný den všem,

Věra Vorlíčková

školní rok  2015/2016

Předškoláci na návštěvě

Ve středu 3. 2. se na nás přišli podívat předškoláci z naší mateřské školky.  Posadili se do lavic a prvňáčci jim ukázali, jak už umí číst. Vyzkoušeli si také roli školáčků. Na tabuli poznávali písmenka, četli obrázky, a když prvňáčci psali do písanek, předškoláci dostali také úkol ze psaní. Na závěr jsme si společně zazpívali a děti z mateřské školky nám přednesly krásnou básničku.
                                                                                                            žáci I. A