8.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

Tvořivky
 

Origami, vaření, práce v dílnách, kresba postavy spolužák…pokaždé něco jiného. Pěstování všestrannosti. 

Výzvy pro muže
 

Některé výzvy nebyly jednoduché: Uplést pomlázku, vyrobit luk. Chce to zručnost, sílu prstů i koordinaci spolupráce mezi kluky. 

Praktika

Vlastnosti kovů, určování pH, reakce kovů s kyselinami apod. jako praktická pozorování chemických látek. 

Malíři obrazů

Akryl na skutečné plátno. 

Vánoční tvořivky
 

Vyzdobili jsme třídu i chodbu adventními věnci a ozdobenými větvemi. 

 

Dílny
 

Při dodržení postupu se žákům povedl vytvořit masivní dřevěný stojánek na ubrousky – materiál dřeva zůstal znatelný a pečlivě do hladka opracované rohy stojánku podporuje domácí atmosféru.

 

Vánoční besídka
 

Kromě zobání cukroví a rozdávání dárečků jsme si zahráli i několik společných her. Živé obrazy se vydařily: Narození Ježíška, ukřižování Ježíše, upálení mistra Jana Husa. Po besídce jsme vyrazili na výstavu Betlémů, ale i čertů :) 

 

Vyzvědači
 

V listopadovém počasí se vyplatí vyrazit do malebné Prahy. Žáci druhého stupně (zájemci) absolvovali čtyřhodinovou náročnou hru, která vyžadovala samostatnost, nápaditost, rychlost myšlení i spolupráci ve skupinkách. Úkoly měli schované v jednotlivých obchůdcích. Na některých místech jim byli k dispozici i poradci z řad občanů. Většina hry se odehrávala na Malé Straně a na Pražském hradě, část úkolů byla v obchodním centru. Např.   – zjisti cenu nejdražšího prstýnku – namaluj okenice zvonice katedrály sv. Víta – v ulici zakup křídy a namaluj u sochy TGM na Hradčanském náměstí srdce a napiš pozitivní vzkaz pro ČR. Obrázek vyfoť – zjisti, která socha stojí po levé straně u širokých Zámeckých schodů – které tři postavy jsou na portále sv.Víta? – zakup lněná semínka – na nádvoří PH najdi nápis o sv. Petru, naučte se ho a zjistěte, co znamená – jaké barvy má květina ornitogalum?- jak se jmenuje firma, která prodává velmi kvalitní zubní kartáčky, zubní sprchy apod.?- popiš vůni chanell 5 – zjistěte, proč se restaurace jmenuje u tří jelínků  apod. 

 

Povídání o Nepálu
 

Vysokoškolský učitel matematiky a zároveň sbormistr několika evropských sborů povídal dětem o své cestě do Nepálu: O cestě do jiného světa, kde je samozřejmé se o druhého člověka (a zejména neodolného Evropana :) ) postarat a kde umí být lidé šťastní z krásné, byť drsné přírody, práce, praxe a někteří i ze vzdělání. 

 

Vaření
 
Nejdříve to šlo těžko, po druhé lehčeji a o skutečném systematickém vaření ve skupinkách se dalo mluvit až ve třetím setkání. Proto se také řada z nás těší na další vaření.  

 

Oddělování složek směsí

 

Suspenze, emulze, dělící nálevka, filtr…dekantace, krystalizace…a jsou z nás skoro již laboranti :)

 

Výcvikový kurs Růžená 8.A + část 7.A a část 6.A
 

„ Kurs byl super a dokonce nám vyšlo počasí. Aktivity byly dobrý a hodně se mi líbil způsob „učte se hrou“, protože jsme se něco naučili a přitom si zahráli. Jídlo bylo dobré (očekával jsem, že bude horší). Měli jsme výborné instruktory, kteří nám se vším pomohli a nebáli se srandy“

„ Bylo to tam velmi fajn, až na tu zimu. První den jsme měli závod Mental race, který mě velmi bavil. Každý den byl rituál, kdy jsme si povídali o celém dni. Třetí den bylo casino, u kterého jsme si zahráli hazardní hry. Jídlo a celý pobyt byl super a rádi se tam vrátíme! A jsme rádi, že tam s náma byly paní učitelka Vlčková a paní učitelka Kulhavá.“

„ Posunuli jsme se dál ve spolupráci, fyzické odolnosti, komunikaci, leckdy překonali sami sebe. Vyzkoušeli jsme si, že můžeme hrát venku i při pěti stupních, překonat strach vylézt na strom, okusili jsme dopady hazardu, natočili jsme zajímavé sociální spoty. Zjistili jsme, že pro nás není jednoduché zjistit, že v určité hře (a i v životě) mohou zvítězit obě strany (strategie win-win). Užili krásný mužský a ženský den. Také spoustu humoru a laskavého jednání. “

„Bylo to super. Bylo tam hodně zábavy a hodně aktivit.“

„ Bylo to dobré, chtěl bych tam znova. Nebyla tam nuda, chatky byly super. A byly super hry.“

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena

Webdesign AlmaDeo