5.A. ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

Šťastná země – Český ráj

Dne 13. 6. 2017 jsme podnikli celodenní výlet do Českého ráje. Navštívili jsme zde přírodní zábavný dětský areál Šťastná země. Zaskákali jsme si na trampolínách, prolézali jsme lanovým centrem, vyřádili jsme se v  dřevěném hradu. Po obědě jsme prošli prožitkovým Geoparkem, který nás velice zaujal. Výlet se nám všem moc líbil.

14. 6. 2017                                                                        Skřítci z PT, medvíďata z IV.A a žáci z V.A

VÁNOČNÍ TURNAJ VE VYBÍJENÉ

Dne 19. 12. 2016 jsme se sešli na tradičním vánočním turnaji ve vybíjené, který se nesl  v přátelské atmosféře. Těšíme se na odvetné utkání v novém roce 2017.

20. 12. 2016                                                                                   Medvíďata ze IV.A a žáci V.A

Výlet na Housku

V období před svátkem sv. Mikuláše jsme se vypravili na hrad, o kterém se traduje, že se zde nachází pekelná brána a s ní i vstup do opravdového „ Pekla“.

Setkali jsme se s postavami, které souvisejí s historií hradu, ale také nás přivítal hodný mnich. Vyprávěl o sv. Mikuláši a společně s ním jsme sestoupili za knížetem Luciferem, který si špatné lidské činy zapisuje do „Knihy hříchů“.

Po tajemném schodišti jsme vystoupili až do nebes s andělíčky, kde jsme si zazpívali vánoční koledy. Nakonec nás k sobě pozval sv. Mikuláš a každému nadělil malý dárek. I přes mrazivé počasí jsme si výlet užili.

Žáci II. B, III. B a V. A

Návštěva knihovny

Od první třídy rádi chodíme na besedy do knihoven, kde se seznamujeme s díly různých spisovatelů. Tentokrát jsme se zúčastnili besedy o Vojtěchu Steklačovi a jeho díle v knihovně na Lužinách. Mnohým z nás jméno spisovatele a tituly jeho knih jsou blízké a některé z nich jsme již četli.

V knihovně se nám líbilo a rádi tam přijdeme znovu.

Plavecký výcvik 2012 – 2016

Těch pět let uplynulo jako vodaJ  a najednou jsme skončili plavecký výcvik, který je určen pro žáky 1. stupně.

Učili jsme se plavat zábavnou formou, bylo to moc prima. Každý z nás je rád, že se naučil různým plaveckým stylům.

Plavání se nám moc líbilo.

VÝROBA VÁNOČNÍCH DEKORACÍ

Dne 6. 12. 2016 jsme pro rodiče vyráběli vánoční dárky. Nejprve jsme si vybrali 2 různé barvy vánočních koulí, poté jsme je zdobili  zlatým, stříbrným a bílým drobením. Vytvářeli jsme různé kroužky, kolečka, čáry, puntíky, hvězdičky apod. Práce se nám všem líbila a těšíme se, až je budou rodiče pod stromečkem rozbalovat.

13. 12. 2016                                                                                                     Mevíďata ze IV.A, žáci V.A a III.B

KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST

Koncem září jsme ve FZŠ V Remízku na Barrandově vyslechli poučnou přednášku na téma rizika a možnosti obrany v kybernetickém prostoru. Ke konci přednášky nám lektor ukázal některé zajímavosti v oblasti ICT. Zaujaly nás nejen plakáty k tomuto tématu malované staršími spolužáky, ale i motorka či kufr se zabudovaným počítačem. A protože se nám všem přednáška líbila, pustili jsme se ve škole také do tvorby plakátů.

30. 9. 2016                                                                                      Medvíďata ze IV.A a žáci V.A

RECYKLACE OČIMA VĚDCE -  RECYKLACE A PŮDA

Na začátku školního roku proběhl ve IV. a V. třídě výjezdní program Recyklace očima vědce. My jsme si vybrali téma recyklace a půda.

V úvodní hodině  jsme se dozvěděli, z čeho se půda skládá, co obsahuje. Seznámili jsme se se základním pojmoslovím – eroze, půdní profil, humus apod.

Poté jsme se vydali do parku, kde jsme si připomněli třídění a recyklaci odpadů. Do třídy jsme si přinesli misku půdy, se kterou jsme ve skupinách prováděli několik pokusů. Zkoušeli jsme kyselost a zásaditost půdy, zjišťovali jsme přítomnost kyslíku v půdě a propustnost půdy.

Na závěr jsme vytvářeli koláž na téma Život na Zemi a půdní profil. Také jsme shlédli film o recyklaci některých druhů surovin.

Dopolední program trval 5 hodin a moc se nám líbil!

21. 9. 2016                                                                               Medvíďata ze IV.A a žáci z V.A