4.A VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

ČTENÁŘSKÝ KLUB NA 1. STUPNI

V letošním školním roce se pro zájemce od 2. do 5. ročníků otevřel čtenářský klub. Setkáváme se pravidelně na 90 minut každé úterý. Čteme si společně knížky, vyprávíme si o nich, seznamujeme se s ilustrátory dětských knih, vymýšlíme si příběh k obrázkům. Pracujeme s obrázkovými osnovami nebo s texty. Také se zde seznamujeme s jednotlivými literárními žánry. Během čtenářského klubu každý měsíc navštěvujeme Městskou knihovnu, kde se zaujetím posloucháme paní Křížovou, která nám s nadšením vypráví o dění v knihovně a o nových knížkách. Také pracujeme v naší školní knihovně, kde si vyhledáváme především knížky určené pro náš věk.

8. 11. 2017                                                                                                              Žáci ze čtenářských klubů

Zubní hygiena

Jak si správně čistit zuby, které zubní kartáčky jsou nejvhodnější, používání mezizubních kartáčků a mnoho dalších informací souvisejících s péčí o náš chrup se dozvěděli žáci IV. A v rámci přednášky o  zubní hygieně, která se uskutečnila
dne 23. října 2017.

Návštěva divadla

Ve čtvrtek 19. 10. třídy II. A, III. A, IV. A a IV. B navštívily divadlo S+H. O tom, že být dospělým, není vůbec jednoduché, nás přesvědčil Hurvínek v představení „Hurvínkovo přání.“

3.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

Výlet Prahou

V úterý 13. 6. 2017 jely třídy II. B, III. A a III. B vyhlídkovou tramvají do Divadla Spejbla a Hurvínka.
Víte, kde leží Tramtárie?
Vede do ní mnoho cest.
My žáci  jsme vybrali cestu plnou dobrodružství. Trasa vedla z Radlic přes Mánesův most a Chotkovy sady do Dejvic, kde jsme se konečně mohli potkat s Hurvínkem a jeho rodinou na představení ,,Hurvínkova cesta do Tramtárie.“

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

Pověsti z Kampy

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 se žáci II. A, III. A a III. B vypravili na ostrov Kampa zjistit, zda tu ještě najdeme vodníky a kdo kdysi strašil v místních mlýnech. Během této procházky se děti také dozvěděly, jak Čertovka ke svému názvu přišla.

Škola v přírodě Jindřichov

Do Jindřichova na školu v přírodě jsme žáci I. A, II. A a III. A 26. 5. 2017 odjeli a moc jsme si to tam užili. Soutěžili, dováděli a výlety do okolí podnikali. U táboráku si zazpívali a nakonec stezku odvahy absolvovali. Domů plni dojmů jsme se vraceli.