3.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

„Májko, májko zelená, přes hory doly nesená“
 

Přinesená panem Matouškem, ozdobená celou třídou. Každý potom přidal ještě svoji mašličku. Nepříliš žitý svátek v dnešní době přiblížili ostatním žáci 3.B. 

„Jaro se otvírá“
 

..nový čas nastává. Přivítali jsme jaro povídáním i zpíváním. Po zimě, kde leckde v Čechách bylo něco „zafúkané“ jsme přivítali rozkvět stromů a květin – a i naší energie. 

Tulipánový měsíc
 

Žáci 3.B vytvořili obrázky do nemocnic, kde se léčí pacienti s rakovinou. Učitelka hudební výchovy spolu s dobrovolníky těmto pacientům zazpívala. Měsíc jara, měsíc naděje. 

 
Výlet Prahou
 

V úterý 13. 6. 2017 jely třídy II. B, III. A a III. B vyhlídkovou tramvají do Divadla Spejbla a Hurvínka.
Víte, kde leží Tramtárie?
Vede do ní mnoho cest.
My žáci  jsme vybrali cestu plnou dobrodružství. Trasa vedla z Radlic přes Mánesův most a Chotkovy sady do Dejvic, kde jsme se konečně mohli potkat s Hurvínkem a jeho rodinou na představení ,,Hurvínkova cesta do Tramtárie.“

Den pro šťastný úsměv
 

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

Pověsti z Kampy

 

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 se žáci II. A, III. A a III. B vypravili na ostrov Kampa zjistit, zda tu ještě najdeme vodníky a kdo kdysi strašil v místních mlýnech. Během této procházky se děti také dozvěděly, jak Čertovka ke svému názvu přišla.

ZOO
 
Dne 12. 6. jsme se parníkem doplavili do pražské zoo, kde jsme strávili příjemný den. Počasí se nám vydařilo a výlet se nám všem moc líbil.

Škola v přírodě
 
V termínu od 22. 5.do 26. 5. 2017 vyrazily naše třídy 1.B, 2.B a 3.B na dlouho očekávanou školu v přírodě do krásného místa v Českém ráji poblíž Hrubé skály,
Ubytovali jsme se v příjemném prostředí hotelu Kavka. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli vydovádět u celotýdenní hry "Jak vycvičit draka". Díky bohatému programu, který byl pro nás připraven, jsme si všichni školu v přírodě opravdu užívali. Lovili a sbírali jsme draky, malovali jejich obrázky na trička, u tábora jsme opékali buřty a statečně zdolávali stezku odvahy. Pobyt na škole v přírodě se nám opravdu vydařil a domů jsme se vraceli plni nevšedních zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat. 

Návštěva divadla

 

Ve světě pohádek se žáci III. A a III. B ocitli prostřednictvím návštěvy divadla Glans v úterý 7. března 2017. Pohádka ,,Kalif čápem“ vyprávěla o princezně, kterou zaklel zlý čaroděj. Kalifovi se ji podařilo ze zakletí vysvobodit, ona na oplátku pomohla jemu, a tak měla pohádka šťastný konec.

Návštěva divadla
 

Žáci II. A, II. B, III. A a III. B navštívili v pondělí 30. 1. 2017 divadlo Glans. Tentokrát měli možnost shlédnout pohádku ,,O zlatých sušenkách.“ Vypráví o tom, jak nový zámecký pán a služebná Anička se snaží vysvobodit ducha zámeckého pána, kterému kdysi zámek patřil. Za svého života byl lakomý, nemyslel na druhé a hromadil jen samé zlato. Díky kouskům strašidla si děti představení opravdu užily a do školy se vracely s příjemným zážitkem.

Plánované akce III.B. na II. pololetí školního roku 2016/2017

 

14. 2. 2017                                    Ekoprogram – Mravenčí stezkou

28. 2. 2017                                    mobilní Planetárium

20. 3. 2017                                    Matematická soutěž Klokan

5. 4. 2017                                      Ekoprogram – Za krásami lesoparku Cibulka

22. 5. 2017 - 26. 5. 2017               ŠVP

9. 6. 2017                                      Malíři bez štětce

červen 2017                                   sportovní den, Radlický skřivánek, ,,Dny pro záchranu života‘‘

 

Vánoční vystoupení
 

Letošní vánoční příběh končil až odchodem Josefa a Marie kvůli královi Herodovi. Sboreček zazpíval nové koledy a všichni jsme si ve společném zpívání připomněli ty známé. Hořel nám k tomu adventní věnec a odnášeli jsme si domů vánoční atmosféru. 

 

Barborky a Lucky
 

I letos jsme obcházeli jako barborky všechny třídy a vyprávěli legendu o svaté Barboře. Podobně obešly školu Lucky a zkontrolovaly, zda někdo nedělá něco, co nemá. 

Výlet na Housku  
   

V období před svátkem sv. Mikuláše jsme se vypravili na hrad, o kterém se traduje, že se zde nachází pekelná brána a s ní i vstup do opravdového „ Pekla“.

Setkali jsme se s postavami, které souvisejí s historií hradu, ale také nás přivítal hodný mnich. Vyprávěl o sv. Mikuláši a společně s ním jsme sestoupili za knížetem Luciferem, který si špatné lidské činy zapisuje do „Knihy hříchů“.

Po tajemném schodišti jsme vystoupili až do nebes s andělíčky, kde jsme si zazpívali vánoční koledy. Nakonec nás k sobě pozval sv. Mikuláš a každému nadělil malý dárek. I přes mrazivé počasí jsme si výlet užili.

                                                                                     Žáci II. B, III. B a V. A

 

VÝROBA VÁNOČNÍCH DEKORACÍ
 

Dne 6. 12. 2016 jsme pro rodiče vyráběli vánoční dárky. Nejprve jsme si vybrali 2 různé barvy vánočních koulí, poté jsme je zdobili  zlatým, stříbrným a bílým drobením. Vytvářeli jsme různé kroužky, kolečka, čáry, puntíky, hvězdičky apod. Práce se nám všem líbila a těšíme se, až je budou rodiče pod stromečkem rozbalovat.

13. 12. 2016                                                                                                     Mevíďata ze IV.A, žáci V.A a III.B

 

 

Plavecký výcvik

 

Uteklo to jako voda a je tu poslední lekce plavání. Tentokrát na žáky 3. A, 3. B a 4. A čekaly závody, ve kterých změřili své síly a ve zbývajícím čase si užili i poslední letošní společné dovádění ve vodě.

Muzeum pražských pověstí a strašidelDne 16. 11. 2016 jsme podnikli další z našich výletů do minulosti Prahy, tentokrát do Muzea pražských pověstí a strašidel. V temných prostorách starého malostranského domu jsme se tváří v tvář setkali s nejznámějšími duchy a přízraky staré Prahy a vstoupili tak do tajuplného světa pražských pověstí a legend. V doprovodu strašidla jsme se také prošli po Malé Straně a zábavnou formou jsme se dozvěděli mnoho o staré Praze a jejich obyvatelích. Výprava za strašidly z pověstí se zdařila, přestože se někteří z nás trochu báli.

                                                                           žáci   III. A  a  III. B

 
Začala škola

 

Hudební výchova začala mimo jiné i „šamanským“ bubnováním….Rytmus trénujeme nejen tleskáním, ale velký buben zkouší postupně každý ve třídě. 

 

Koncert Musiky Bohemiky a Symfonu

 

Přestože ostatní zájemci onemocněli nebo nakonec nemohli, užili jsme si koncert ve společnosti přátel a Káji ze 3.B. Obě hudební tělesa k sobě krásně pasovala: Nástrojově bohatá Musika Bohemika i mladé mužské kvarteto. Byl to krásný zážitek. 

 

Mise Vyšehrad

 

Ve čtvrtek 13. října 2016 se žáci 3.A a 3.B vypravili na Vyšehrad do míst, kam dávní kronikáři umístili počátky českých dějin.
Úkolem  mise bylo vypátrat a najít důkazy o existenci osobností,

 s jejichž jmény je Vyšehrad spjat. Na chvíli se z dětí stali badatelé a pod vedením zkušeného objevitele Tomáše se vydali na cestu do hlubin dávných věků.

 

Plavecký výcvik

 

V tomto školním roce se už naplno rozběhl plavecký výcvik pro žáky třetího a čtvrtého ročníku. Společně navštěvují hodiny plavání v bazénu Radlice a pořádně si to užívají! 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena

Webdesign AlmaDeo