3.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

ČTENÁŘSKÝ KLUB NA 1. STUPNI

V letošním školním roce se pro zájemce od 2. do 5. ročníků otevřel čtenářský klub. Setkáváme se pravidelně na 90 minut každé úterý. Čteme si společně knížky, vyprávíme si o nich, seznamujeme se s ilustrátory dětských knih, vymýšlíme si příběh k obrázkům. Pracujeme s obrázkovými osnovami nebo s texty. Také se zde seznamujeme s jednotlivými literárními žánry. Během čtenářského klubu každý měsíc navštěvujeme Městskou knihovnu, kde se zaujetím posloucháme paní Křížovou, která nám s nadšením vypráví o dění v knihovně a o nových knížkách. Také pracujeme v naší školní knihovně, kde si vyhledáváme především knížky určené pro náš věk.

8. 11. 2017                                                                                                              Žáci ze čtenářských klubů

2.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

Výlet Prahou

V úterý 13. 6. 2017 jely třídy II. B, III. A a III. B vyhlídkovou tramvají do Divadla Spejbla a Hurvínka.
Víte, kde leží Tramtárie?
Vede do ní mnoho cest.
My žáci  jsme vybrali cestu plnou dobrodružství. Trasa vedla z Radlic přes Mánesův most a Chotkovy sady do Dejvic, kde jsme se konečně mohli potkat s Hurvínkem a jeho rodinou na představení ,,Hurvínkova cesta do Tramtárie.“

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

ZOO

Dne 12. 6. jsme se parníkem doplavili do pražské zoo, kde jsme strávili příjemný den. Počasí se nám vydařilo a výlet se nám všem moc líbil.

Škola v přírodě

V termínu od 22. 5.do 26. 5. 2017 vyrazily naše třídy 1.B, 2.B a 3.B na dlouho očekávanou školu v přírodě do krásného místa v Českém ráji poblíž Hrubé skály. Ubytovali jsme se v příjemném prostředí hotelu Kavka.
Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli vydovádět u celotýdenní hry "Jak vycvičit draka". Díky bohatému programu, který byl pro nás připraven, jsme si všichni školu v přírodě opravdu užívali. Lovili a sbírali jsme draky, malovali jejich obrázky na trička, u tábora jsme opékali buřty a statečně zdolávali stezku odvahy.

Pobyt na škole v přírodě se nám opravdu vydařil a domů jsme se vraceli plni nevšedních zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.

Dětský den

Dne 30. 5. jsme se zúčastnili oslav dětského dne, který se konal na  Smíchově. Děti si vyzkoušely řídit policejní vozy a motorky, a pak si zaskákaly na skákacím hradě či trampolíně. I přes vysoké teploty se akce vydařila a dětem se moc líbila.