3.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

Výlet Prahou
 

V úterý 13. 6. 2017 jely třídy II. B, III. A a III. B vyhlídkovou tramvají do Divadla Spejbla a Hurvínka.
Víte, kde leží Tramtárie?
Vede do ní mnoho cest.
My žáci  jsme vybrali cestu plnou dobrodružství. Trasa vedla z Radlic přes Mánesův most a Chotkovy sady do Dejvic, kde jsme se konečně mohli potkat s Hurvínkem a jeho rodinou na představení ,,Hurvínkova cesta do Tramtárie.“

Den pro šťastný úsměv
 

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

Pověsti z Kampy

 

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 se žáci II. A, III. A a III. B vypravili na ostrov Kampa zjistit, zda tu ještě najdeme vodníky a kdo kdysi strašil v místních mlýnech. Během této procházky se děti také dozvěděly, jak Čertovka ke svému názvu přišla.

Škola v přírodě Jindřichov

 

Do Jindřichova na školu v přírodě jsme žáci I. A, II. A a III. A 26. 5. 2017 odjeli a moc jsme si to tam užili. Soutěžili, dováděli a výlety do okolí podnikali. U táboráku si zazpívali a nakonec stezku odvahy absolvovali. Domů plni dojmů jsme se vraceli.

Malíři bez štětce

 

To je program ekocentra Podhoubí, při kterém  žáci III. A ve středu 10. května nejprve zkoumali přírodniny. Nezůstalo ale jen u toho. Jakou kdo má fantazii se ukázalo, když pak následně vytvářeli svá výtvarná díla v podobě obličeje právě z přírodnin. Nakonec si vyzkoušeli i  tvorbu ve stylu land – artu.

Lesopark Cibulka

 

Ve čtvrtek 6.4.2017 se žáci III. A vypravili do lesoparku Cibulka, kterou najdete v Praze 5, v části zvané Košíře.

Za pomoci kompasu a nalezených indicií se postupně seznamovali s historií usedlosti Cibulka, až nakonec došli k vyhlídkové věži, která patří mimochodem k nejstarším v Praze. Posledním úkolem byla křížovka. Skupinku, která ji vyřešila  jako první, čekal na vrcholu věže poklad. A i když nám počasí nepřálo, dopoledne v lesoparku Cibulka jsme si opravdu užili.

Hodina tělesné výchovy

            Tělocvik my máme rádi,
            utužuje naše zdraví!

O tom se přesvědčili žáci II. A a III. A na společné hodině tělesné výchovy, která se uskutečnila ve čtvrtek 30. 3.

            Pokládanou hravě zvládli i ti,
            co opodál stáli!

Návštěva divadla

 

Ve světě pohádek se žáci III. A a III. B ocitli prostřednictvím návštěvy divadla Glans v úterý 7. března 2017. Pohádka ,,Kalif čápem“ vyprávěla o princezně, kterou zaklel zlý čaroděj. Kalifovi se ji podařilo ze zakletí vysvobodit, ona na oplátku pomohla jemu, a tak měla pohádka šťastný konec.

Mravenčí stezkou
 

V úterý 14. 2. 2017 se žáci 3. A zúčastnili  programu Mravenčí stezkou. Prostřednictvím plnění úkolů se dozvěděli , jak probíhá život mravenců, čím jsou si s lidmi podobní a čím jsou užiteční.

 

Návštěva divadla
 

Žáci II. A, II. B, III. A a III. B navštívili v pondělí 30. 1. 2017 divadlo Glans. Tentokrát měli možnost shlédnout pohádku ,,O zlatých sušenkách.“ Vypráví o tom, jak nový zámecký pán a služebná Anička se snaží vysvobodit ducha zámeckého pána, kterému kdysi zámek patřil. Za svého života byl lakomý, nemyslel na druhé a hromadil jen samé zlato. Díky kouskům strašidla si děti představení opravdu užily a do školy se vracely s příjemným zážitkem.

Plánované akce III.A. na II. pololetí školního roku 2016/2017

 

13. 2. 2017                                    Ekoprogram – Mravenčí stezkou

28. 2. 2017                                    mobilní Planetárium

20. 3. 2017                                    Matematická soutěž Klokan

6. 4. 2017                                      Ekoprogram – Za krásami lesoparku Cibulka

10. 5. 2017                                    Malíři bez štětce

26. 5. 2017 – 2. 6. 2017                ŠVP

červen 2017                                   sportovní den, Radlický skřivánek, ,,Dny pro záchranu života‘‘

 

Návštěva knihovny

 

Pražské legendy byly tématem besedy , která byla připravena pro žáky 3. A v knihovně Ostrovského v pátek 13. ledna 2017. Komorní prostředí této knihovny a poutavé vyprávění knihovníka Jakuba byly příjemným zpestřením pátečního dopoledne.

 

Návštěva knihovny

 

Kdo by neznal Macha a Šebestovou, psa Jonatána a jejich utržené sluchátko.

Tentokrát ale byla pro žáky 3. A v knihovně na Lužinách připravena beseda nad knížkou M. Macourka „Žofka ředitelkou ZOO.“

Opičku Žofku a její kamarády znají děti určitě z večerníčků, a tak ukázky z této knížky byly příjemně stráveným časem pátečního prosincového dopoledne.

 

Plavecký výcvik

 

Uteklo to jako voda a je tu poslední lekce plavání. Tentokrát na žáky 3. A, 3. B a 4. A čekaly závody, ve kterých změřili své síly a ve zbývajícím čase si užili i poslední letošní společné dovádění ve vodě.

Muzeum pražských pověstí a strašidelDne 16. 11. 2016 jsme podnikli další z našich výletů do minulosti Prahy, tentokrát do Muzea pražských pověstí a strašidel. V temných prostorách starého malostranského domu jsme se tváří v tvář setkali s nejznámějšími duchy a přízraky staré Prahy a vstoupili tak do tajuplného světa pražských pověstí a legend. V doprovodu strašidla jsme se také prošli po Malé Straně a zábavnou formou jsme se dozvěděli mnoho o staré Praze a jejich obyvatelích. Výprava za strašidly z pověstí se zdařila, přestože se někteří z nás trochu báli.

                                                                           žáci   III. A  a  III. B

Návštěva knihovna Ostrovského

 

 

Do knihovny Ostrovského se žáci 3.A vypravili ve čtvrtek 3. 11. 2016. Čekala je beseda na téma české pověsti. Děti, které naslouchaly vyprávění pověstí  O králi Ječmínkovi, O blanických rytířích,  si pak následně samy vyzkoušely ve skupinkách vymyslet příběh, pověst. Pomůckou jim bylo sedm slov, která se ve vyprávění musela objevit. Výsledkem byly příběhy plné fantazie. 

 

Mise Vyšehrad

 

Ve čtvrtek 13. října 2016 se žáci 3.A a 3.B vypravili na Vyšehrad do míst, kam dávní kronikáři umístili počátky českých dějin.
Úkolem  mise bylo vypátrat a najít důkazy o existenci osobností,

 s jejichž jmény je Vyšehrad spjat. Na chvíli se z dětí stali badatelé a pod vedením zkušeného objevitele Tomáše se vydali na cestu do hlubin dávných věků.

 

Plavecký výcvik

 

V tomto školním roce se už naplno rozběhl plavecký výcvik pro žáky třetího a čtvrtého ročníku. Společně navštěvují hodiny plavání v bazénu Radlice a pořádně si to užívají! 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena

Webdesign AlmaDeo