2.B. VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

Výlet Prahou

V úterý 13. 6. 2017 jely třídy II. B, III. A a III. B vyhlídkovou tramvají do Divadla Spejbla a Hurvínka.
Víte, kde leží Tramtárie?
Vede do ní mnoho cest.
My žáci  jsme vybrali cestu plnou dobrodružství. Trasa vedla z Radlic přes Mánesův most a Chotkovy sady do Dejvic, kde jsme se konečně mohli potkat s Hurvínkem a jeho rodinou na představení ,,Hurvínkova cesta do Tramtárie.“

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

ZOO

Dne 12. 6. jsme se parníkem doplavili do pražské zoo, kde jsme strávili příjemný den. Počasí se nám vydařilo a výlet se nám všem moc líbil.

Škola v přírodě

V termínu od 22. 5.do 26. 5. 2017 vyrazily naše třídy 1.B, 2.B a 3.B na dlouho očekávanou školu v přírodě do krásného místa v Českém ráji poblíž Hrubé skály. Ubytovali jsme se v příjemném prostředí hotelu Kavka.
Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli vydovádět u celotýdenní hry "Jak vycvičit draka". Díky bohatému programu, který byl pro nás připraven, jsme si všichni školu v přírodě opravdu užívali. Lovili a sbírali jsme draky, malovali jejich obrázky na trička, u tábora jsme opékali buřty a statečně zdolávali stezku odvahy.

Pobyt na škole v přírodě se nám opravdu vydařil a domů jsme se vraceli plni nevšedních zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.

Dětský den

Dne 30. 5. jsme se zúčastnili oslav dětského dne, který se konal na  Smíchově. Děti si vyzkoušely řídit policejní vozy a motorky, a pak si zaskákaly na skákacím hradě či trampolíně. I přes vysoké teploty se akce vydařila a dětem se moc líbila.

Mravenčí stezkou

V únoru jsme se s lektorkou vypravili po stopách mravenců. Objevili jsme kde bydlí, jak vypadají. Dozvěděli jsme se, co mravenci celý rok dělají a jiné zajímavosti z jejich života.

Pomocí her jsme prozkoumali svět mravenců, zkusili jsme si, jak se mravenci mezi sebou dorozumívají.

Návštěva divadla

Žáci II. A, II. B, III. A a III. B navštívili v pondělí 30. 1. 2017 divadlo Glans. Tentokrát měli možnost shlédnout pohádku ,,O zlatých sušenkách.“ Vypráví o tom, jak nový zámecký pán a služebná Anička se snaží vysvobodit ducha zámeckého pána, kterému kdysi zámek patřil. Za svého života byl lakomý, nemyslel na druhé a hromadil jen samé zlato. Díky kouskům strašidla si děti představení opravdu užily a do školy se vracely s příjemným zážitkem.

Plánované akce II.B. na II. pololetí školního roku 2016/2017

7. 2. 2017                                     Ekoprogram – Mravenčí stezkou

28. 2. 2017                                   mobilní Planetárium

20. 3. 2017                                   Matematická soutěž Klokan

3. 5. 2017                                     Ekoprogram – Život stromu

22. 5. 2017 – 26. 5. 2017             ŠVP

červen 2017                                  sportovní den, Radlický skřivánek, ,,Dny pro záchranu života‘‘

Výlet na Housku

V období před svátkem sv. Mikuláše jsme se vypravili na hrad, o kterém se traduje, že se zde nachází pekelná brána a s ní i vstup do opravdového „ Pekla“.

Setkali jsme se s postavami, které souvisejí s historií hradu, ale také nás přivítal hodný mnich. Vyprávěl o sv. Mikuláši a společně s ním jsme sestoupili za knížetem Luciferem, který si špatné lidské činy zapisuje do „Knihy hříchů“.

Po tajemném schodišti jsme vystoupili až do nebes s andělíčky, kde jsme si zazpívali vánoční koledy. Nakonec nás k sobě pozval sv. Mikuláš a každému nadělil malý dárek. I přes mrazivé počasí jsme si výlet užili.

Žáci II. B, III. B a V. A

Návštěva knihovny

25. října 2016 jsme navštívili městskou knihovnu v Lužinách. Paní knihovnice nám vyprávěla o životě a díle spisovatele a básníka Františka Hrubína. Prohlídli jsme si některé knihy, které František Hrubín věnoval dětem a přečetli jsme si některé říkanky a básničky, které spisovatel a básník napsal.

Beseda se líbila.

Ententýky

Ve čtvrtek 13.10. jsme navštívili BETYNKALAND. Čekalo na nás divadelní představení „Ententýky“ plné říkadel, hádanek, písniček a pohádek spojené se 4 ročními obdobími. Děti se naučily říkadla, zazpívaly si písničky a staly se součástí divadelního vystoupení.  Před cestou zpět jsme se zahřáli teplým čajem a plni zážitků se vrátili do školy.

Kybernetická bezpečnost

V říjnu jsme navštívili výstavu na téma Kybernetická bezpečnost. Akce probíhala v režii studentů Smíchovské střední průmyslové školy, kteří vytvořili několik desítek plakátů na téma„kybernetická bezpečnost“.

Žáci byli seznámeni se zásadami bezpečného používání internetu a sociálních sítí.

Vše se konalo v prostorách Galerie Barrandov v areálu FZŠ a MŠ Barrandov II.