2.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

ČTENÁŘSKÝ KLUB NA 1. STUPNI

V letošním školním roce se pro zájemce od 2. do 5. ročníků otevřel čtenářský klub. Setkáváme se pravidelně na 90 minut každé úterý. Čteme si společně knížky, vyprávíme si o nich, seznamujeme se s ilustrátory dětských knih, vymýšlíme si příběh k obrázkům. Pracujeme s obrázkovými osnovami nebo s texty. Také se zde seznamujeme s jednotlivými literárními žánry. Během čtenářského klubu každý měsíc navštěvujeme Městskou knihovnu, kde se zaujetím posloucháme paní Křížovou, která nám s nadšením vypráví o dění v knihovně a o nových knížkách. Také pracujeme v naší školní knihovně, kde si vyhledáváme především knížky určené pro náš věk.

8. 11. 2017                                                                                                              Žáci ze čtenářských klubů

Návštěva divadla

Ve čtvrtek 19. 10. třídy II. A, III. A, IV. A a IV. B navštívily divadlo S+H. O tom, že být dospělým, není vůbec jednoduché, nás přesvědčil Hurvínek v představení „Hurvínkovo přání.“

Návštěva Stanice přírodovědců na Smíchově

Dne 9.10. jsme navštívili Stanici přírodovědců na Smíchově, kde probíhala výstava  Za zavřenými dveřmi. Měli jsme možnost pozorovat živočichy a rostliny, které běžně ve stanici neuvidíme. Prohlédli jsme si i terárium plazů, ještěrů a želv. Na závěr jsme si ve skleníku mohli zakoupit drobné rostlinky.

Skřítci z PT a II.A

1.A. VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

Škola v přírodě Jindřichov

Do Jindřichova na školu v přírodě jsme žáci I. A, II. A a III. A 26. 5. 2017 odjeli a moc jsme si to tam užili. Soutěžili, dováděli a výlety do okolí podnikali. U táboráku si zazpívali a nakonec stezku odvahy absolvovali. Domů plni dojmů jsme se vraceli.

Štefánikova hvězdárna

V úterý  18. 4. jsme vyjeli lanovkou do Štefánikovy hvězdárny na Petříně . Ve hvězdárně byl pro nás připravený moc hezký pořad. Nejdříve nám promítli kreslený film o Měsíčku a krejčím Jehličkovi , potom i film o tom, jak to skutečně vypadá na Měsíci. Jen počasí nám moc nepřálo a nemohli jsme se  podívat obrovským dalekohledem na blízkou Petřínskou rozhlednu. Cestou zpět jsme šli parkem až na náměstí  Kinských a tramvají dojeli do školy. Bylo to moc hezké a poučné dopoledne.

Skřítci z PT a žáci z 1. A