1.B. ve školním roce 2016/2017

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

ZOO

Dne 12. 6. jsme se parníkem doplavili do pražské zoo, kde jsme strávili příjemný den. Počasí se nám vydařilo a výlet se nám všem moc líbil.

Škola v přírodě

V termínu od 22. 5.do 26. 5. 2017 vyrazily naše třídy 1.B, 2.B a 3.B na dlouho očekávanou školu v přírodě do krásného místa v Českém ráji poblíž Hrubé skály,
Ubytovali jsme se v příjemném prostředí hotelu Kavka. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli vydovádět u celotýdenní hry "Jak vycvičit draka". Díky bohatému programu, který byl pro nás připraven, jsme si všichni školu v přírodě opravdu užívali. Lovili a sbírali jsme draky, malovali jejich obrázky na trička, u tábora jsme opékali buřty a statečně zdolávali stezku odvahy. Pobyt na škole v přírodě se nám opravdu vydařil a domů jsme se vraceli plni nevšedních zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.

Dětský den

Dne 30. 5. jsme se zúčastnili oslav dětského dne, který se konal na  Smíchově. Děti si vyzkoušely řídit policejní vozy a motorky, a pak si zaskákaly na skákacím hradě či trampolíně. I přes vysoké teploty se akce vydařila a dětem se moc líbila.

Plavání

V pátek 24. března jsme začali chodit na plavecký výcvik do bazénu v Radlicích.  Máme před sebou 10 lekcí a všichni věříme, že se co nejvíce naučíme plavat ,abychom si v létě již nemuseli brát rukávky a stali se z nás plavci-začátečníci.

Žáci 1.A, 1.B a Skřítci z PT

Kosí bratři

V úterý 21.3. u nás ve třídě proběhl ekologický program "Kosí bratři", kde jsme se dozvěděli spoustu nového.

Divadlo U Hasičů

Ve čtvrtek 16. 2. jsme navštívili představení  „ Čert to nemá nikdy lehké „ . V pohádce jsme viděli dva čerty a chamtivou Káču, kterou ani peklo nechtělo!

Žáci I.A, I.B a PT

Divadelní představení

V úterý 7.2. jsme zavítali do dalekého Orientu v pohádce „Kalif čápem“, kterou pro nás přichystalo divadlo Glans. V příběhu vystupoval princ a princezna, které zlý čaroděj proměnil ve zvířata. Jako v jiných pohádkách nakonec vše dobře dopadlo.

Plánované akce pro I.B na II. pololetí školního roku 2016/2017

7. 2. 2017                                   Divadlo

28. 2. 2017                                 mobilní Planetárium

21. 3. 2017                                 Ekoprogram - S kosími bratry za zvířátky

24. 3. 2017 – 16. 6. 2017           Plavecký výcvik (neproběhne 26. 5. a 2. 6. 2017-ŠVP)

22. 5. – 26. 5. 2017                    ŠVP

červen 2017                                sportovní den, Radlický skřivánek

Vánoční posezení

Na konci roku jsme společně oslavili vánoce, obdarovali jsme se navzájem, snědli spoustu cukrátek a  zpívali koledy, moc se nám to vše líbilo :-).

Vzpoura úrazům

V pondělí 9. 1. jsme měli zajímavou besedu s hendikepovanými pracovníky VZP ČR. Zdeněk a Jarmila dětem přiblížili problematiku úrazů, upozornili je na rizika určitých životních situací. Naučili je, jak lze vhodnými opatřeními tato rizika omezit na minimum.

Výlet do Hrusic

Ve čtvrtek 15.12. jsme jeli autobusem do Hrusic za kocourem Mikešem. S nadšením jsme si prohlédli obrázky a knížky Josefa Lady  a nakoupili si drobnosti na památku. Výlet se nám všem  moc líbil.

Skřítci z PT a žáci z  I.A, I.B

Mikuláš

Přišel k nám Mikuláš... spolu s andílkem a s čerty. Byli jsme všichni hodní a navíc jim hezky zazpívali.

Návštěva divadla

O tom, že Vánoce nemusí být vždy jen bílé, jsme se přesvědčili v divadelním představení „Vánoce na blátě“, které jsme shlédli  29.11. v divadle Glans.

Prvňáčci

Prvňáci soutěžili

V pondělí 7. 11. strávili žáci  I.A a I.B hodinu tělesné výchovy společně.  Při závodivých hrách se učili spolupracovat a dodržovat pravidla čestné hry.

Ententýky

Ve čtvrtek 13.10. jsme navštívili BETYNKALAND. Čekalo na nás divadelní představení „Ententýky“ plné říkadel, hádanek, písniček a pohádek spojené se 4 ročními obdobími. Děti se naučily říkadla, zazpívaly si písničky a staly se součástí divadelního vystoupení.  Před cestou zpět jsme se zahřáli teplým čajem a plni zážitků se vrátili do školy.