1.A. ve školním roce 2016/2017

Den pro šťastný úsměv

V pátek 16. června žáci 1. stupně strávili zábavné dopoledne pod širým nebem na akci Den pro šťastný úsměv. Zúčastnili se mnoha soutěží, zhlédli pohádku, vyslechli si bubnování. Ze soutěží si odnesli pocit příjemně stráveného dopoledne a drobné dárky.

Škola v přírodě Jindřichov

Do Jindřichova na školu v přírodě jsme žáci I. A, II. A a III. A 26. 5. 2017 odjeli a moc jsme si to tam užili. Soutěžili, dováděli a výlety do okolí podnikali. U táboráku si zazpívali a nakonec stezku odvahy absolvovali. Domů plni dojmů jsme se vraceli.

Štefánikova hvězdárna

V úterý  18. 4. jsme vyjeli lanovkou do Štefánikovy hvězdárny na Petříně . Ve hvězdárně byl pro nás připravený moc hezký pořad. Nejdříve nám promítli kreslený film o Měsíčku a krejčím Jehličkovi , potom i film o tom, jak to skutečně vypadá na Měsíci. Jen počasí nám moc nepřálo a nemohli jsme se  podívat obrovským dalekohledem na blízkou Petřínskou rozhlednu. Cestou zpět jsme šli parkem až na náměstí  Kinských a tramvají dojeli do školy. Bylo to moc hezké a poučné dopoledne.

Skřítci z PT a žáci z 1. A

Plavání

V pátek 24. března jsme začali chodit na plavecký výcvik do bazénu v Radlicích.  Máme před sebou 10 lekcí a všichni věříme, že se co nejvíce naučíme plavat ,abychom si v létě již nemuseli brát rukávky a stali se z nás plavci-začátečníci.

Žáci 1.A, 1.B a Skřítci z PT

S kosími bratry za zvířátky

Ve středu 22. 3. nás navštívila ve škole lektorka Jana s maňásky kosích bratrů. Prostřednictvím výukového programu ekocentra Podhoubí se děti  dozvěděly formou her a soutěží spoustu informací ze života netopýrů, ježků a veverek.

Všem se nám  pořad moc líbil.

Divadlo U Hasičů

Ve čtvrtek 16. 2. jsme navštívili představení  „ Čert to nemá nikdy lehké „ . V pohádce jsme viděli dva čerty a chamtivou Káču, kterou ani peklo nechtělo!

Žáci I.A, I.B a PT

Divadelní představení

V úterý 7.2. jsme zavítali do dalekého Orientu v pohádce „Kalif čápem“, kterou pro nás přichystalo divadlo Glans. V příběhu vystupoval princ a princezna, které zlý čaroděj proměnil ve zvířata. Jako v jiných pohádkách nakonec vše dobře dopadlo.

První vysvědčení

První pololetí školního roku uteklo jako voda. Děti ve škole našly plno nových kamarádů, osvojily si základní pravidla chování, naučily se plno písmenek i počítat do 10. Za svoji práci dostaly své první vysvědčení a za snahu  čokoládovou medaili.

Plánované akce I.A  na II. pololetí školního roku 2016/2017

7. 2. 2017                                  Divadlo

28. 2. 2017                                mobilní Planetárium

22. 3. 2017                                Ekoprogram - S kosími bratry za zvířátky

24. 3. 2017 – 16. 6. 2017          Plavecký výcvik (neproběhne 26. 5. a 2. 6. 2017 -ŠVP)

26. 5. – 2. 6. 2017                     ŠVP

červen 2017                               sportovní den, Radlický skřivánek

Vzpoura úrazům

V pondělí 9. 1. jsme měli zajímavou besedu s hendikepovanými pracovníky VZP ČR. Zdeněk a Jarmila dětem přiblížili problematiku úrazů, upozornili je na rizika určitých životních situací. Naučili je, jak lze vhodnými opatřeními tato rizika omezit na minimum.

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 22.12. jsem si ve třídě udělali Vánoce. Zazpívali jsme si koledy, zahráli si na Ježíška a pochutnali si na přinesených dobrotách. Moc jsme si to užili.

Výlet do Hrusic

Ve čtvrtek 15.12. jsme jeli autobusem do Hrusic za kocourem Mikešem. S nadšením jsme si prohlédli obrázky a knížky Josefa Lady  a nakoupili si drobnosti na památku. Výlet se nám všem  moc líbil.

Skřítci z PT a žáci z  I.A, I.B

Vánoční setkání s rodiči

V úterý 13.12. děti ze školní družiny zahrály rodičům divadlo a zazpívaly vánoční koledy. Vánoční setkání se všem moc líbilo.

Duchové popelnic

Ve čtvrtek 8.12. nás navštívila lektorka ze sdružení Koniklec s ekologickým programem „Duchové popelnic“. Povídali jsme si o tom, proč třídit odpad, jak správně třídit a co z něj po recyklaci lze vyrobit. Program se všem moc líbil.

Mikuláš

V pondělí  5.12. nás ve třídě navštívil Mikuláš s čerty a andělem. Mikuláš pochválil děti za to, že jsou hodné a šikovné. Umí už několik hlásek a písmen, počítají do sedmi, ale také pokáral několik rošťáků. Mikuláš slíbil, že po roce k nám s čerty přijde zase.

Návštěva divadla

O tom, že Vánoce nemusí být vždy jen bílé, jsme se přesvědčili v divadelním představení „Vánoce na blátě“, které jsme shlédli  29.11. v divadle Glans.

Prvňáci soutěžili

V pondělí 7. 11. strávili žáci  I.A a I.B hodinu tělesné výchovy společně.  Při závodivých hrách se učili spolupracovat a dodržovat pravidla čestné hry.

Začala škola

A začala mimo jiné i šamanským bubnováním….

Ententýky

Ve čtvrtek 13.10. jsme navštívili BETYNKALAND. Čekalo na nás divadelní představení „Ententýky“ plné říkadel, hádanek, písniček a pohádek spojené se 4 ročními obdobími. Děti se naučily říkadla, zazpívaly si písničky a staly se součástí divadelního vystoupení.  Před cestou zpět jsme se zahřáli teplým čajem a plni zážitků se vrátili do školy.

Měsíc jsme školáci

Děti si začaly osvojovat základní povinnosti školáka, poznaly první písmenka a číslice. Vyrobily si papírové perníčky i les k pohádce o Perníkové chaloupce. Měsíc uběhl jako voda.