přípravná třída

Šťastná země – Český ráj
 

Dne 13. 6. 2017 jsme podnikli celodenní výlet do Českého ráje. Navštívili jsme zde přírodní zábavný dětský areál Šťastná země. Zaskákali jsme si na trampolínách, prolézali jsme lanovým centrem, vyřádili jsme se v  dřevěném hradu. Po obědě jsme prošli prožitkovým Geoparkem, který nás velice zaujal. Výlet se nám všem moc líbil.

14. 6. 2017                                                                        Skřítci z PT, medvíďata z IV.A a žáci z V.A

TURNAJ V MINIGOLFU
 

Den dětí strávila naše třída IV.A a Skřítci z přípravné třídy společným zápolením u drah minigolfu v Centrálním parku v Praze 13. Rozdělili jsme se do 4 skupin a postupně jsme procházeli jednotlivými dráhami. Každý si zapisoval na kolik úderů dopravil míček do důlku. Cestou zpět jsme od paní učitelek dostali ke Dni dětí nanuk, ale nejvíce jsme zvědaví, kdo se stane vítězem!  Den se nám všem moc líbil a všichni jsme se dobře pobavili!

1. 6. 2017                                                                                            Medvíďata ze IV.A a Skřítci z PT

ZOO
 

Už dlouho jsme se těšili  až bude pondělí 22.5. a my půjdeme do zoologické zahrady. Přestože jsme tam určitě všichni už někdy byli, stejně jsme se opět rádi podívali na tuleně, tučňáky, opice, tygra, slony, žirafy, hrochy a surikaty.  Po obědě, který jsme měli připravený z domova, jsme si všichni pochutnali na zmrzlině, kterou jsme si vybrali. Zpáteční cesta byla nejlepší, protože jsme pluli parníkem až na Rašínovo nábřeží.  Odtud už je to tramvají  zpět do školy už jen chvilka. Celodenní výlet jsme si moc užili, protože nám přálo i počasí.

Střítci z PT

 

KRÁLOVSKÁ CESTA
 

Dne 9. 5. 2017 jsme konečně vyrazili do centra Prahy, kde jsme si prošli část Královské cesty. Byla to cesta, kudy projížděl nový král ke korunovaci v chrámu sv. Víta. Naše putování začalo u Orloje, odkud jsme se vydali přes Malé náměstí, ulicí Karlovou přes Karlův most. Poté jsme přešli Malostranské náměstí a vyrazili do kopce Nerudovou ulicí. Nakonec jsme vyběhli ulicí K Hradu. Než jsme vešli do areálu Pražského hradu, museli jsme projít kontrolou. Vše dobře dopadlo a kolem chrámu sv. Víta jsme došli pod Zámecké schody, kde naše vycházka skončila.

Cestou jsme plnili zajímavé úkoly na těchto stanovištích:

Orloj, Karlův most, Nerudova ulice, Pražský hrad, Staré zámecké schody

Výlet se nám všem líbil a po návratu do školy jsme si ho ještě připomněli povídáním v kruhu.

 

10. 5. 2017                                                                                         Skřítci z PT a Medvíďata  ze IV.A

Štefánikova hvězdárna
 

V úterý  18. 4. jsme vyjeli lanovkou do Štefánikovy hvězdárny na Petříně . Ve hvězdárně byl pro nás připravený moc hezký pořad. Nejdříve nám promítli kreslený film o Měsíčku a krejčím Jehličkovi , potom i film o tom, jak to skutečně vypadá na Měsíci. Jen počasí nám moc nepřálo a nemohli jsme se  podívat obrovským dalekohledem na blízkou Petřínskou rozhlednu. Cestou zpět jsme šli parkem až na náměstí  Kinských a tramvají dojeli do školy. Bylo to moc hezké a poučné dopoledne.

                                                                                       Skřítci z PT a žáci z 1. A

Velikonoce – pečení piškotového králíčka

 

Velikonoční svátky jsme si ve škole připomněli tím, že jsme šli do školní kuchyňky, připravili si piškotové těsto a upekli si králíčka. Pak nám na něj dala paní učitelka ještě šlehačku a celého jsme ve třídě hned snědli. Bylo to moc dobré.

                                                                                    Skřítci z PT

Plavání

V pátek 24. března jsme začali chodit na plavecký výcvik do bazénu v Radlicích.  Máme před sebou 10 lekcí a všichni věříme, že se co nejvíce naučíme plavat ,abychom si v létě již nemuseli brát rukávky a stali se z nás plavci-začátečníci.

 

                                                                                    Žáci 1.A, 1.B a Skřítci z PT

Pískomil
 

Ve středu  1. 3. jsme nejdříve ráno šli do tělocvičny a měli možnost v mobilním planetáriu shlédnou, jak to vypadá ve vesmíru.  Hned potom jsme se nasvačili a vyjeli do kina Dlabačov na veselý hudební koncert „Pískomil se vrací“. Moc jsme si to užili, protože to byla velká legrace.

                                                                                                                                                                  Skřítci z PT

Divadlo U Hasičů
 

Ve čtvrtek 16. 2. jsme navštívili představení  „ Čert to nemá nikdy lehké „ . V pohádce jsme viděli dva čerty a chamtivou Káču, kterou ani peklo nechtělo!

                                                                                    Žáci I.A, I.B a PT

Divadelní představení

 

V úterý 7.2. jsme zavítali do dalekého Orientu v pohádce „Kalif čápem“, kterou pro nás přichystalo divadlo Glans. V příběhu vystupoval princ a princezna, které zlý čaroděj proměnil ve zvířata. Jako v jiných pohádkách nakonec vše dobře dopadlo.

Plánované akce přípravné třídy na II. pololetí školního roku 2016/2017

 

 7. 2. 2017         Divadlo Glans ,,Kalif čápem‘‘

16. 2. 2017        Divadlo U Hasičů ,,Čert to nemá nikdy lehká‘‘

28. 2. 2017        mobilní Planetárium

 1. 3. 2017         Koncert ,,Pískomil‘‘

květen 2017       ZOO + parník

červen 2017       minigolf, Prokopské údolí vlakem, Celodenní výlet do Českého ráje,          

                          sportovní den, Radlický skřivánek

 

Leden ve třídě i venku

 

Po vánočních prázdninách jsme se zase všichni sešli ve škole a těšili se na své spolužáky, abychom si  vyprávěli, jaké byly Vánoce a co jsme dostali za dárky.  Ve škole už umíme hezky pracovat a plnit zadané úkoly. Taky chodíme každý den ven a teď v lednu máme štěstí, že nám i tady v Praze napadl sníh a my jsme mohli vyrazit na boby a lopaty.

                                                                                                                                                Skřítci z PT

 

PROCHÁZKA VÁNOČNÍ PRAHOU
 

Dne 20. 12. jsme vyrazili do vánočně ozdobené Prahy. V 9 hodin jsme se zastavili u Orloje, pak jsme si prošli vánoční trhy na Staroměstském náměstí a vyfotografovali jsme se u vánočního stromečku. Kolem Prašné brány jsme prošli k Jindřišské věži, kde jsme měli domluvenou prohlídku. Z věže byl krásný pohled na významné památky města, poslechli jsme si zvonkohru, seznámili se s historií věže a na závěr se potěšili prohlídkou Třešťských betlémů.

Návštěva vánoční Prahy se nám moc líbila.

21. 12. 2016                                                                                         Medvíďata z IV.A a Skřítci z PT

Výlet do Hrusic
 

Ve čtvrtek 15.12. jsme jeli autobusem do Hrusic za kocourem Mikešem. S nadšením jsme si prohlédli obrázky a knížky Josefa Lady  a nakoupili si drobnosti na památku. Výlet se nám všem  moc líbil.

                                                           Skřítci z PT a žáci z  I.A, I.B

Vánoce na blátě
 

Vánoce se již blíži a tak jsme ve středu 7. prosince navštívili divadlo Glans, kde jsme se podívali na představení „Vánoce na blátě“. Pohádka vyprávěla o tom, jak peklo chtělo lidem zkazit Vánoce. Díky hodným andělům se jim to ale nepovedlo. Během pohádky jsme si zazpívali spolu s andílky spoustu vánočních koled. Představení se nám moc líbilo a už se těšíme na ty opravdové Vánoce.

                                                                                                                                                                         Skřítci z PT

 

PŘÍRODOVĚDNÁ STANICE – DINOSAUŘI
 

Dne 1. 11. 2016 jsme navštívili přírodovědnou stanici, kde na nás již čekali lektoři s programem o dinosaurech. Povídali jsme si o dinosaurech, dozvěděli jsme se, že ptáci jsou jejich nejbližší příbuzní, do rukou se nám dostaly zkameněliny pradávných živočichů – trilobitů, hlavonožců, ještěrů apod. Sestavili jsme dřevěnou kostru dinosaura, vylévali jsme si sádrové odlitky, které budeme ve škole ještě barvit a poté si je odneseme domů. Prohlédli jsme si příbuzné dinosaurů – křepelky, emu a krokodýly.

Návštěva přírodovědné stanice se nám líbila.

1. 11. 2016                                                                                         Skřítci z PT a Medvíďata ze IV.A

Knihovna Lužiny
 

V pátek 11. listopadu jsme navštívili knihovnu na Lužinách. Paní knihovnice pro nás měla připravený program o spisovateli Františkovi Hrubínovi .  Napsal spoustu knížek pro děti, ve kterých  jsou pohádky, veršované pohádky, básničky a hádanky.  Přečetli jsme si několik básniček,  jednu z nich jsme moc dobře znali ze školy. V knihovně se nám moc líbilo, až budeme umět číst, určitě si tam nějakou knížku půjdeme vypůjčit.

                                                                                                                                                                               Skřítci z PT

 

Halloweenská dýně
 

Konec listopadu patří Halloweenu a tak jsme si tento svátek ve třídě připomněli dlabáním velké oranžové dýně. Když byla celá dutá, dala paní učitelka dovnitř malou svíčku a vznikla nám krásná rozsvícená „veselá zubatá hlava“. Tento den jsme si školu zase užili úplně jinak.

 

31. 10. 2016                                                                                                      Skřítci z PT

 

NÁVŠTĚVA  HASIČSKÉ  ZBROJNICE

 

Ještě před podzimními prázdninami jsme navštívili hasičskou zbrojnici v Jinonicích. Během uvítání jsme předali obrázky, které jsme pro hasiče namalovali. Bohužel byl v celém areálu jen jeden zaměstnanec, který musel být v operativním středisku. Přesto jsme se od něho dozvěděli, co obnáší práce hasiče, jaká mají vozidla, které druhy oblečení nosí k různým zásahům. Na závěr jsme si prohlédli vybavení hasičského auta.

Návštěva hasičské zbrojnice se nám líbila.

31. 10. 2016                                                                              Medvíďata ze IV.A a Skřítci z PT

 

 

Ententýky
 

Ve čtvrtek 13.10. jsme navštívili BETYNKALAND. Čekalo na nás divadelní představení „Ententýky“ plné říkadel, hádanek, písniček a pohádek spojené se 4 ročními obdobími. Děti se naučily říkadla, zazpívaly si písničky a staly se součástí divadelního vystoupení.  Před cestou zpět jsme se zahřáli teplým čajem a plni zážitků se vrátili do školy.

 

Už jsme skoro školáci
 

Už jsme skoro školáci. Říkáme si Skřítci. A protože se chceme naučit počítat, číst, psát, hezky sedíme v lavici, posloucháme a pracujeme.

 

                                                                                                                              Skřítci z PT

© 2009 Všechna práva vyhrazena

Webdesign AlmaDeo